Üniversitede matematik konuları zor mu?

Will Bettelheim

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar merhaba, 2024 YKS'de bilgisayar mühendisliği bölümünü istiyorum fakat gitmek istediğim üniversitenin ders programına baktım matematik konuları falan bayağı karışık ve zor geldi. Sanki yapamayacağım gibi hissettim, YouTube'da konuları anlatan hocalar da pek bulamadım. Bilgisayar mühendisliği okuyan varsa tecrübelerinizi merak ediyorum.

Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar merhaba, 2024 YKS'de bilgisayar mühendisliği bölümünü istiyorum fakat gitmek istediğim üniversitenin ders programına baktım matematik konuları falan bayağı karışık ve zor geldi. Sanki yapamayacağım gibi hissettim, YouTube'da konuları anlatan hocalar da pek bulamadım. Bilgisayar mühendisliği okuyan varsa tecrübelerinizi merak ediyorum.

Şimdiden teşekkürler.
Herhangi bir mühendislik bölümünde Matematik konuları zaten zor oluyor. (Moleküler Biyoloji ve Genetik mühendisliği okuyorum)

Çok kolay. Mesela ben diferansiyeli 3. kez alacağım, çok sevdim, her sene tekrar alıyorum bu dersi.

(!)

Sanki yapamayacağım gibi hissettim
Düzenli çalışırsan yaparsın da düzen şart gerçekten. Benim gibi son hafta çalışayım falan dersen olmuyor.

Matematik 1 ve matematik 2 zaten türev ve integral, genelde thomas calculus kullanılır bu derslerde illa çalışacağım diyorsan bu kitaba bakmanı öneririm. 2. sınıfta diferansiyel denklemler görürsün... Görürsün evet...

Muhtemelen göreceğin dersler calculus 1-2, dif. Denklemler ve lineer cebir. Calculus 1-2 diğer matematik derslerine nazaran biraz zor olabilir fakat lineer cebir ve dif. Denklemler gerçekten kolay.

@Lee Yubin diferansiyeli tek de vermiştim ve hâlâ bunun nasıl mümkün olduğunu anlayamıyorum.😀😀😀
Algebra dersini iyi verenler bunu da kolay geçmişti. Ben onu DC verdiğim için bi şey aklıda kalmamış. Bu sene işi sıkı tutmaya çalışacağım, artık vermek lazım bu dersi. Bi de başımda Elektronik Alan Teorisi belası var. 4. kez alacağım.

Geri
Yukarı