Üniversitede seçilen bölümden memnun olmamak

Birkaç ay önce üniversite sınavına girdim ve bitti. İleride kendi işletmemi kurmak istediğim için işletme yönetimi, pazarlama gibi ticari alanda olan iki yıllıı bir üniversite okumak istiyordum. Ailem ve akrabalarım buna izin vermedi. İzin vermekle kalmayıp benim yerime de kararı vermişlerdi. Her ne kadar onlara tamam, kabul... Desem de hiçbir zaman bu bölümü kendim seçmedim. Şu an çok yanlış giden bir şey yok ama umursayamıyorum. Vizelere birkaç gün kaldı fakat hala çalışmadım. Umursamıyorum değil, umursayamıyorum. İçimden bir şey gelmiyor. Kütahya'da yaşıyorum. Bölümüm Kastamonu'da. Henüz uzaktan eğitimdeyiz. Hoş, ondan bile hiçbir verim alamıyoruz. Hazır henüz ilk senemde iken ve uzaktan eğitim dolayısıyla herhangi bir yere taşınmadığımızdan dolayı ailem ile konuşup bölümü bırakmak ve bir sene daha hazırlanmayı düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım? Bu kararsızlığı aşmamda Technopat Sosyal'in desteğini bekliyorum. Lütfen kendinizi benim yerime koyarak düşünün.
Bu arada ailemi yanlış yansıtmak istemem. Çok iyi insanlardır. Bana gerekli ve daha fazla ilgiyi gösterirler. Aklınızda acımasız figürler canlanmasın.
Yatay geçişe yap, yeniden sınava girme. Merkezi yerleştirme puanıyla yatay geçiş diye bir şey var.

Yeni konular

Geri
Yukarı