Üniversitede Windows etkinleştirme kodu veriliyor mu?

zMiltrex

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, ben yeni bir bilgisayar aldım ve bu bilgisayarda doğal olarak Windows etkin değil, ablam üniversiteye başlayacak, üniversitede etkinleştirme kodu veriliyor diye duydum. Söylenti mi yoksa gerçekten doğru bir bilgi mi?

Windows değil de Office 365 üyeliği veriliyor. Tabii okul yönetimi tarafından veriliyor bu.
Windows kodu da veriliyor, tabi eğer anlaşmaları varsa üniversitenin. Ben kullanıyorum açıkçası, Windows Education diye geçiyor.

Ayrıca Matlab gibi uygulamalar da temin edilebiliyor.

Üniversiteye göre değişir, örneğin İTÜ'de öğrenci isen Windows Pro lisansını eğitim sürecin boyunca kullanabiliyorsun, öğrenci işleri bunu sana tanımlıyor. Aslında tüm programlar bu şekilde, bazı okullarda sadece Office 365 veriliyor, bazı okullarda Windows hatta çeşitli mühendislik programlarının lisansları veriliyor yani okulun bu firmalar ile anlaşmasına bağlı. Şahsi önerim internette uygun fiyatlı bir OEM anahtar almanız, en nihayetinde okul size anahtar verse bile sadece öğretim süreniz boyunca geçerli ve ara sıra okul ağına bağlanıp yeniden etkinleştirmeniz gerekiyor.

Windows kodu da veriliyor, tabi eğer anlaşmaları varsa üniversitenin. Ben kullanıyorum açıkçası, Windows Education diye geçiyor.

Ayrıca Matlab gibi uygulamalar da temin edilebiliyor.
Tamamdır, teşekkür ederim.

Üniversiteye göre değişir, örneğin İTÜ'de öğrenci isen Windows Pro lisansını eğitim sürecin boyunca kullanabiliyorsun, öğrenci işleri bunu sana tanımlıyor. Aslında tüm programlar bu şekilde, bazı okullarda sadece Office 365 veriliyor, bazı okullarda Windows hatta çeşitli mühendislik programlarının lisansları veriliyor yani okulun bu firmalar ile anlaşmasına bağlı. Şahsi önerim internette uygun fiyatlı bir OEM anahtar almanız, en nihayetinde okul size anahtar verse bile sadece öğretim süreniz boyunca geçerli ve ara sıra okul ağına bağlanıp yeniden etkinleştirmeniz gerekiyor.

Tercihler arasında İTÜ ve Yıldız Teknik Üniversitesi de var.

Mimarlıkta bir arkadaşım bu şekilde aldı, ara sıra bilgi işleme gidip düzelttiriyordu, sanırım CMD üzerinde DNS girerek de yeniden etkinleştirme yapılıyordu yanlış hatırlıyor olabilirim. Dediğim gibi internetten bir lisans almanız çok daha mantıklı.

Tamamdır, teşekkür ederim.

YTÜ bitdefender ve ve Matlab lisansları da veriyor. Ayrıca Windows desteği de sağlıyor. bkz. https://www.google.com/url?sa=t&sou...gQFnoECAsQAQ&usg=AOvVaw3XCWcOn77elduBBA0k9-z3

Mimarlıkta bir arkadaşım bu şekilde aldı, ara sıra bilgi işleme gidip düzelttiriyordu, sanırım CMD üzerinde DNS girerek de yeniden etkinleştirme yapılıyordu yanlış hatırlıyor olabilirim. Dediğim gibi internetten bir lisans almanız çok daha mantıklı.
Ben böyle bir sorun yaşamadım. Okulun sitesinden yapmam gereken adımları izledim ve Microsoft azure platformundan gerekli anahtarı alıp cihazımda etkinleştirin. 1 yıldır herhangi bir sorun yaşamadım. Okul ağına bağlanmam bile gerekmedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı