Üniversitedeki PC laboratuvarı nasıl?

Makaleler
45
PC laboratuvarları girenler elbette vardır burada. Tek tek sormak istiyorum.
  1. Üniversitedeki bilgisayarlar nasıl?
  2. Özel vs devlet (ODTÜ vs Koç diyelim) arasında ne kadar fark var PC laboratuvarı arasında?
  3. Öğrenciler istediği zaman kullanabiliyor mu kendi evinde bilgisayarı olmayan?
İyi Sosyeller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Atatürk Üniversitesi için cevaplayayım:

1)Sınıfların durumuna göre değişiyor özellikler. Mesela ilk girdiğimiz sınıflarda 1. nesil Intel işlemciler vardı.
Şu an girdiğimiz sınıflar 4. nesil işlemciler içeriyor. 8.nesil de gördüm diye hatırlıyorum. Ek olarak bir ekran kartı yok. Kullanılan programlara göre sınıf değiştiği için özellikler de artıyor.

3)Sınıfta ders olmadığı sürece kullanabilirsiniz.

Atatürk Üniversitesi için cevaplayayım:

1)sınıfların durumuna göre değişiyor özellikler. Mesela ilk girdiğimiz sınıflarda 1. nesil Intel işlemciler vardı.
Şu an girdiğimiz sınıflar 4. nesil işlemciler içeriyor. 8.nesil de gördüm diye hatırlıyorum. Ek olarak bir ekran kartı yok. Kullanılan programlara göre sınıf değiştiği için özellikler de artıyor.

3)sınıfta ders olmadığı sürece kullanabilirsiniz.

Bizim ticaret meslek lisesinde bile i5 10400 vardı.

Şu anda Bandırma 17 Eylül Üniversitesine bağlı bir meslek yüksek okulundayım.

Lab1'de 10700+730'lu Dell'in sistemleri mevcut, lab2'de ise 2400k+ HD5000 serisinden ekran kartına sahip sistemler var. Bir tane de Mac lab var adı üzerinde 2019 iMac bulunmakta içerisinde.

EXE dosyalarını açabiliyor mu peki?

Bizde açılmıyor sadece yönetici oturumu açılırsa kurulabiliyor.

Bir de Deep freeze vardır sanırım.

Bizde yok öğrenci Mail ve şifresi ile giriliyor bilgisayarlara indirdiğin dosyalar orada kalıyor. Bazı durumlarda silindiği oluyor.

Mail ve şifre olmadan başkaları erişebiliyor mu sizin dosyalarınıza?

Erişilemiyor.

Aslında users klasöründen o sistemde oturum açan tüm öğrencilerin dosyası oluyor oradan ne kadar erişilebilirse erişilebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı