Üniversiteler açılacak mı?

Bana kalırsa açılmalı. Üniversitenin açılıp açılmamasına herkes kendi açısından bakıyor fakat bana kalırsa genele hitap etmesi için açılmalı. Birisi diyor ki, "Ben kazanamadım, açılmasın!" ya da bir başkası diyor ki "Uzaktan eğitim rahat, umarım hiç açılmaz.". Herkes kendine göre diyor da uzaktan eğitimle alınan eğitimin o kişiyi iş hayatında nereye kadar taşıyabileceği de önemli. Bundan ötürü açılmalı ve açılacak da. Ne olursa olsun deneme amaçlı açılacak ki söylenenler kadarıyla aşı zorunlu kılınacak. Eğer büyük bir vaka patlaması olmazsa da kapatmazlar diye düşünüyorum.

@Enes3078 Herkes dediğin kısım ne kadar? Ben inanmıyorum %5-10'un üstünde olduğunu. Büyük çoğunluğumuzun açılmasını istememe sebebi bu rakamların bu kadar yüksek olması. Hükümetin açıkladığı rakamlar 20 binlerde gezerken ben güvenemiyorum açıkçası. (20 bin olmadığını biliyoruz zaten. +35 bin rahat diyebilirim.) Ayrıca birçok uzman artışın çok hızlı olduğunu söylüyor. Yani bu artış devam ederse 1-1.5 aya 70-80 bin vaka sayısını göreceğiz. Böyle bir senaryoda üniversite açmak hangi akla hizmet bir iş olur?

Böyle bir senaryoda üniversite açmak hangi akla hizmet bir iş olur?

Ben şahsen artık çevremde ölüm bile duymamamdan ötürü diyorum. Ayrıca bir üniversitelinin canlı ders ile ne kadar eğitim alabileceği de muamma. Şahsen üniversite derslerinin zorluğunu bildiğimden dolayı bunu diyorum.

@Enes3078 Anladım, sizin çevrenizde ölüm haberi yoksa ülke temize çıktı demektir. (!) Üniversite derslerinin zorluğuyla durumun ne alakası var? Böyle bir senaryoda en mantıklı şey uygulamalı derslerin canlı, diğer derslerin uzaktan yapılması olur. Kimse kusura bakmasın ben canımı yerden bulmadım. Zaten canımızın 5 kuruş değeri kalmamış bu ülkede.

BSM okuyorum, okul kapandığından beri 3 adet programlama dersi gördüm, ama hiçbir şey anlamadım. Yüz yüze dersi anlayan tiplerdenim ben. Ayrıca bir şey öğrenemiyoruz ki. Fakat fakülteler açılırsa da kimin eli kimin cebinde olduğunu bilmediğinden, ve cafe gibi ortamlardan 1 haftada öğrencilerin %902ı corona kapar.

Yeni konular

Geri
Yukarı