Üniversiteler "Hibrit" olarak açılıyor!

Bugün 3 adet derse girdim. Her okulda böyle midir bilmiyorum ancak en azından benim okulumda, hocalar tamamen uzaktan eğitime odaklanmış şekilde. Özellikle teorik derslerde hoca bilgisayarını getirip masaya koydu ve uzaktan eğitimini orada verdi, dersi biz sınıfta hocayı sadece canlı duyarak dinledik. En azından bize anlatır, uzaktan eğitime kayıt gider diyordum ancak hiç beklediğim gibi olmadı, öncelik uzaktan eğitim olarak söylenmiş. Derse 4 kişinin gelmesi nedeniyle de hoca zaten sınıfı kapatma kararı aldı ve dersi ofisinde yapacağını söyledi. Karar baştan çok saçmaydı ama itirazlar sonucu böyle bir karar alınmış ancak iyice saçma olmuş, hafta sonu evimi kapatıp tekrar şehrime döneceğim. Hiç beklediğim gibi olmadı epey hayal kırıklığı içerisindeyim.

Bugün 3 adet derse girdim. Her okulda böyle midir bilmiyorum ancak en azından benim okulumda, hocalar tamamen uzaktan eğitime odaklanmış şekilde. Özellikle teorik derslerde hoca bilgisayarını getirip masaya koydu ve uzaktan eğitimini orada verdi, dersi biz sınıfta hocayı sadece canlı duyarak dinledik. En azından bize anlatır, uzaktan eğitime kayıt gider diyordum ancak hiç beklediğim gibi olmadı, öncelik uzaktan eğitim olarak söylenmiş. Derse 4 kişinin gelmesi nedeniyle de hoca zaten sınıfı kapatma kararı aldı ve dersi ofisinde yapacağını söyledi. Karar baştan çok saçmaydı ama itirazlar sonucu böyle bir karar alınmış ancak iyice saçma olmuş, hafta sonu evimi kapatıp tekrar şehrime döneceğim. Hiç beklediğim gibi olmadı epey hayal kırıklığı içerisindeyim.

Hocam belli zaten dönem bitmiş gelmeye masraf etmeye değmez hazır Online eğitim mis gibi özgürlük ben anlamadım niye yüz yüze istiyorlar hani eğer asosyal değilse insan Online'da gayet mutlu olabiliyor.

9 kişi uzaktan, ben dahil 3 kişi de derslikten olmak üzere toplam 12 kişiyle programlama dersi yapıldı bugün. 😂
80 kişinin aldığı derse de bir kişi katıldı yüz yüze olarak :D Hocalar da pek niyetli değil yüz yüze yapmaya. Kaldı iki ay, millet hiç gidip, masraf yaparak yüz yüze katılmaya niyetli değil gibi.
Ara sınavların da online olacağını bildikleri için öğrenciler sanırım en azından bayrama kadar gelmek istemiyor. Dediğim gibi belki bayramdan sonra katılım artabilir, nasıl olsa memleketime gideceğim bayramda diye bilet masrafına girmek istemez hiç kimse.

Yurtlar hakkında açılacak mı diye merak eden olursa yurdunu direkt arayıp sorsun her yurt farklı karar alıyor çünkü, kendi okulumda bir yurt 17'sinde açacağız demiş diğeri şu an açık gelebilirsiniz demiş.

Hocam belli zaten dönem bitmiş gelmeye masraf etmeye değmez hazır Online eğitim mis gibi özgürlük ben anlamadım niye yüz yüze istiyorlar hani eğer asosyal değilse insan Online'da gayet mutlu olabiliyor.

Hocam troll değil mi bu yazdığınız öyle umuyorum :D

Bugün bilgisayar laboratuvarında değil de amfi derslikteydik. İnternete ethernet kablosuyla bağlanıldı, dizüstü bilgisayarın görüntüsü projeksiyon cihazıyla yansıtıldı ve ders bu şekilde yapıldı. Online'da sekiz kişi, benle birlikte yüz yüze iki kişi, toplamda 10 kişiyle ders yaptık. :D

Gerçi bilgisayar laboratuvarında da aynı işlemler yapılmıştı. Farklar:
  • Görevli amfi dersliğe ekstradan bir tane uzunca ethernet kablosu getirdi ancak bilgisayar laboratuvarında doğal olarak hazırdı.
  • Bilgisayar laboratuvarında projeksiyonun görüntüsü bulanık olduğu için en önden dahi hiçbir şey görünmüyordu, biz yüz yüze olanlar bilgisayarlardan canlı dersi açıp sunumu oradan takip ettik.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı