Üniversiteler yaza kadar uzaktan eğitim ile sürdürülecek

Deprem bölgesindeki durumdan dolayı, bölgede çalışan asker, polis, sağlık ekipleri, inşaat ve çok sayıda afet ekibi var, yeni olası büyük bir deprem, başka bir afet yada anarşi, terör riskinden dolayı böyle bir karar alınması gerekli görülmüş olabilir. Şuan tüm ülke deprem bölgesine seferber oldu, dolayısıyla diğer bölgeler her türlü olaya açık, güvenliği sağlamak durumundalar.

Bizim siyasetle ilgilenen bir hoca var. Söylediğine göre yurtlara yerleştireceklermiş.
Evet öyle olacak.

Ya komple Bahar dönemini iptal edin, erteleyin ya da yüz yüze eğitim verin. Uzaktan eğitim olunca depremden etkilenenler, yakınları ve morali bozulan tüm halk verimli mi geçirmiş olacak bu dönemi?

Öğrenciler eğitim alamadan mezun olacaklar bu gidişle. Sonrası yine aynı hikaye.
Gerçekten de öyle hocam...

Deprem bölgesindeki durumdan dolayı, bölgede çalışan asker, polis, sağlık ekipleri, inşaat ve çok sayıda afet ekibi var, yeni olası büyük bir deprem, başka bir afet ya da anarşi, terör riskinden dolayı böyle bir karar alınması gerekli görülmüş olabilir. Şu an tüm ülke deprem bölgesine seferber oldu, dolayısıyla her türlü olaya diğer bölgeler açık, güvenliği sağlamak durumundalar.

Hocam direkt yurtlara yerlestirilen depremzedelerle alakali bir durum. Ogrenciler mecbur bosaltiyor su anda. Yani saydiklarinizla dogrudan alakasi yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Üniversite yurduna depremzede yerleştirmek nedir ya, otel mi orası?

Bir deprem ile Türkiye'nin yarım yıllık üniversite eğitimi çöp oldu. Deprem ülkesi olmamıza ve tonlarca vergi alınmasına rağmen hazırlıksız yakalanabilen hükümeti tebrik ediyorum. Bu durumda depremzedeleri KYK yurtlarına yerleştirmekten başka hiçbir çözüm yolu yok.

Ya komple Bahar dönemini iptal edin, erteleyin ya da yüz yüze eğitim verin. Uzaktan eğitim olunca depremden etkilenenler, yakınları ve morali bozulan tüm halk verimli mi geçirmiş olacak bu dönemi?

Öğrenciler eğitim alamadan mezun olacaklar bu gidişle. Sonrası yine aynı hikaye.
Yüz yüze eğitim nasıl verilecek? Okul kalmadı ortada okul. Komple iptal etseler seneye tüm sınıflar tekrar edilmek zorunda olacak. İşimiz iş yani.

Güzel bir karar. Kyk yurtları hem sıcak hem banyo tuvalet ihtiyaçları daha kolay karşılanır. Okula yaz aylarında da devam edilebilir.
Okula yaz aylarında devam edilemez. O Temmuz ve Ağustos sıcağında kimse bir şey anlamaz.

Yahu ortada bir deprem konusu var, adam para diyor. Tatil köyleri ve oteller pars konusunu bir kenara atıp depremzedeleri yerleştirmeliler. Karşılık gütmemeleri lazım.

Geri
Yukarı