Üniversiteye haftada genellikle kaç gün gidilir?

Kaç dersin olduğuna ve dersinin hangi günlerde olduğuna bağlı. Cuma günü 3 ders alırsın pazartesi boş olur 1 ders alırsın 5 gün derse gidersin.

Bizim bazi 3 saatlik dersler 2+1 seklinde bolunuyordu. Sadece o 1 saatlik kismi icin cuma fakulteye gittigimi bilirim. Oyle sacma bir program yoksa 4 gune ayarlama ihtimalin yuksek.

Sıklıkla bir gün, bazen ise iki gün boş olur. Diğer günler de tam dolu olmuyor genelde. Üniversite hayatından sonra lise çok zor gelmeye başlıyor insana.

İlk sınıfta genelde ortalama 4 gün gidilir. İkinci sınıftan itibaren ise aldığın derslere bağlı olarak 3-4 gün gidersin. Örneğin ben 2 ve 3. sınıfta hem alt hem üst dönemden ders aldığım için haftada 3 gün okula gidiyordum.

1. sene haftada 2 gün gittim, endüstri mühendisliğine giriş derslerinde yoklama almıyorlarmış o yüzden gitmedim. 2. senede her gün gideceğim gibi gözüküyor ama daha belli değil.

Sıklıkla bir gün, bazen ise iki gün boş olur. Diğer günler de tam dolu olmuyor genelde. Üniversite hayatından sonra lise çok zor gelmeye başlıyor insana.
Hocam lisedeki gibi düzenli çalışılırsa iyi bir akademik puan elde edilebilir değil mi?
1. sene haftada 2 gün gittim, endüstri mühendisliğine giriş derslerinde yoklama almıyorlarmış o yüzden gitmedim. 2. senede her gün gideceğim gibi gözüküyor ama daha belli değil.
Polonya değil mi hocam?

Hocam lisedeki gibi düzenli çalışılırsa iyi bir akademik puan elde edilebilir değil mi?

Polonya değil mi hocam?
Kesinlikle edilebilir, üniversite sınavında çok düşük sıralamalar yapmış bile olsan bölümünü birincilikle bitirebilirsin. Eğer ortalamanız yüksekse çift-anadal programına başvuru yapmanızı öneririm.

Geri
Yukarı