Üniversiteye Hazırlanırken Yaşanan Sıkıntılar

Gallagher

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bu yıl beni bekleyen üniversite sınavları var ve ben yaklaşık 1 ay önce çalışmaya başladım tabii zaman geçtikçe iş ciddiye biniyor ve daha fazla çalışıyorum ama belli başlı sıkıntılarım var.

En büyük sorunum en basit konuların bile üstünde günlerimi harcıyorum bunu nedense engelleyemiyorum, ne kadar test çözsem de hep içimde bir şüphe oluyor kesin bilmediğim bir şeyler var diye unutmaktan da korkuyorum.

İkinci olarak sosyal medya benim dikkatimi çok dağıtıyor ama bırakamıyorum. Açıkcası sürekli ders çalışmaya alışan bir insan değilim. Uyan, ders çalış, yat sistemi bana uygun değildir ama kopmam lazım şu sosyal medyadan, nasıl başarabilirim yardımcı olun lütfen.

Son olarak da Youtube'da ders dinliyorum örnek olarak Şenol hoca anlattığını anlıyorum fakat sanki bana o konu daha zormuş gibi geliyor, başka bir ton ders daha dinliyorum kafam allak bullak oluyor yani sınavı kafamda çok büyütüyorum. Rica edersem bana biraz cesaret aşılar mısınız? :D

Sosyal medya hesaplarını donduracaksın. Bu kadar basit. Sosyal medyada milletin ne halt yediğini görmeyince bir şey kaybetmezsin hocam. Ama çok dalarsan, geleceğini kaybedersin. Sınavdan sonra 24 saat içine girersin, biraz sabret :)

İyi bir eğitim, üniversite ve kariyer hedefliyorsan "Uyan, ders çalış, yat sistemi"ni benimsemelisin. Günlük en az 10 saate kadar çalışma, minimum 700-800 soru çözmelere kadar artırmalısın.

Sorununa, yani endişene gelince. O kaygı herkeste olur, acaba oturdu mu bu konu kafama, eksiğim var mı gibi sorular hep olur. Ama ne kadar çok soru çözersen endişen o kadar azalır. O yüzden konularda oyalanmaktan ziyade konuyu bitirip sorulara odaklanmaya bak bence...

En rahatı benim, ne üniversite kazanmak için sınava çalışıyorum ne de Türkiye'de iyi bir şirkette çalışmak istiyorum. Benim tek istediğim programlama dillerini profesyonel şekilde öğrenip kendi evim üzerinden yaratıcılığımı kullanarak bir şeyler yapıp para kazanmak. Eğer sende benim gibi düşünüyorsan bu şekilde yapabilirsin ama eğer sınava çalışmaya başladıysan devam etmelisin, bana pekte bakma. :)

En rahatı benim, ne üniversite kazanmak için sınava çalışıyorum ne de Türkiye'de iyi bir şirkette çalışmak istiyorum. Benim tek istediğim programlama dillerini profesyonel şekilde öğrenip kendi evim üzerinden yaratıcılığımı kullanarak bir şeyler yapıp para kazanmak. Eğer sende benim gibi düşünüyorsan bu şekilde yapabilirsin ama eğer sınava çalışmaya başladıysan devam etmelisin, bana pekte bakma. :)

Bence de bu arkadaşa pek bakma. Bu ülkede hayat o kadar da kolay değil...

Bence de bu arkadaşa pek bakma. Bu ülkede hayat o kadar da kolay değil...
Bazen başka ülkeye gideceğim diyorum da, hikaye. Ama ben küçük bu şeylerden para kazanan çok gördüm, öğrendikten sonra bende yapabileceğimi düşünüyorum. Ama şu an maddi durumumuz iyi olsa kesinlikle ve kesinlikle özel üniversite bitirmeyi çok isterdim hemde farklı bölümleri, minimum 2 bölüm. Keşke bir yere başvuru yapabilsekte bizi okutsalar inanın çok şey olur ama, olmuyor işte. :)

Hangi üniversiteye gitmek istiyorsun?

Akdeniz Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği

Sosyal medya hesaplarını donduracaksın. Bu kadar basit. Sosyal medyada milletin ne halt yediğini görmeyince bir şey kaybetmezsin hocam. Ama çok dalarsan, geleceğini kaybedersin. Sınavdan sonra 24 saat içine girersin, biraz sabret :)

İyi bir eğitim, üniversite ve kariyer hedefliyorsan "Uyan, ders çalış, yat sistemi"ni benimsemelisin. Günlük en az 10 saate kadar çalışma, minimum 700-800 soru çözmelere kadar artırmalısın.

Sorununa, yani endişene gelince. O kaygı herkeste olur, acaba oturdu mu bu konu kafama, eksiğim var mı gibi sorular hep olur. Ama ne kadar çok soru çözersen endişen o kadar azalır. O yüzden konularda oyalanmaktan ziyade konuyu bitirip sorulara odaklanmaya bak bence...

Yorumun için teşekkür ederim, sosyal medya hesaplarımı an itibariyle dondurdum. Soru çözmeye de başladım elimde aşırı kaynak bulunmasada (çoğu kaynak yayından kaldırıldı). Umarım daha düzenli olacak her şey.

Ben bu planı bilgisayar mühendisi olup iş bulduktan sonra, evde ek olarak gelir elde etmek için yapacağım.

Akdeniz Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği

Yorumun için teşekkür ederim, sosyal medya hesaplarımı an itibariyle dondurdum. Soru çözmeye de başladım elimde aşırı kaynak bulunmasada (çoğu kaynak yayından kaldırıldı). Umarım daha düzenli olacak her şey.

Ben bu planı bilgisayar mühendisi olup iş bulduktan sonra, evde ek olarak gelir elde etmek için yapacağım.
Evde ek gelir etmek web geliştiricisi veya benzeri şeyler için çok basittir. Birincisi kullanıcının neye ihtiyacı var onu tespit etmek, ikincisi ise mevcut olan şeyleri daha iyi bir hale getirebileceğinizi düşünüyorsanız onu geliştirmenizdir.

Evet, malum olaydan dolayı birçok yayın piyasadan kaldırıldı. Varsa bile uzak dur hocam nolur nolmaz. :) Ama sene içinde baya bir yayın çıkar piyasa boşluğundan dolayı. Takip edersin...

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı