Ünversitede atılma var mı?

r00ts

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. DEÜ'de okuyorum ve şunu sormak istiyorum 2 kere 1. sınıf şu an okuyorum ve aklıma takılan bir soru geldi. Okuldan atılma var mı acaba?
Bazılar şunu diyor bana tanıdığım var 10 sene okuyorlar okuldan hiç atılmadılar niye dert ediyorsun vs. gibi cümleler alıyorum yardımcı olur musunuz?

7 senede bitirmen lazım. 7 seneden sonra atılırsın. Arada bir bu atılanlar için af çıkıyor, 10 senedir okuyanlar o aflardan yararlanan insanlar olsa gerek.

Merhaba. DEÜ'de okuyorum ve şunu sormak istiyorum 2 kere 1. sınıf şu an okuyorum ve aklıma takılan bir soru geldi. Okuldan atılma var mı acaba?
Bazılar şunu diyor bana tanıdığım var 10 sene okuyorlar okuldan hiç atılmadılar niye dert ediyorsun vs. gibi cümleler alıyorum yardımcı olur musunuz?

^2 kere 1. sınıf şu an okuyorum^ bu ne demek hocam tam anlayamadım?

4 yıllık programlarda azami süre 7 yıldır. Sanırım 2021'de uygulanmaya başladı ve 2014 girişliler ilk defa 7 yıl kuralına takıldılar tabii. Daha önceki yıllarda giriş yapanların da 2021 yılında ilişiği kesildi sanırım. O bahsettiğiniz 10-15 yıl atılmayanlar, en fazla 2021'e kadar devam edebilmişlerdir muhtemelen.

Yeni konular

Geri
Yukarı