Üreticiden Ürünü Nasıl Temin Ederim?

werrec

Kilopat
Sony, Samsung gibi firmalar ürünlerini üretiyorlar ve Vatan, MediaMarkt gibi ticaret amaçlı bayiler de bu ürünü bir şekilde firmalardan getirtip üstüne kâr katıp bizlere satıyor.

Ticari amaçları olan firmalar yani Vatan, MediaMarkt bu ürünleri nasıl getirtiyor, yani e-mail ile mi bu iletişim sağlanıyor?

Kanal iş ortaklığı diye bir şey duydum denedim ama olduğunu sanmıyorum, sadece e-mail ile de tek siparişte dev ticari bayiiler firmalardan 500-1000 ürün alabiliyor mu?

Distribütör firma ürünü ithal eder ve yurtiçi firmalara dağıtır. Siz ana firma ile görüşüp ürün alamazsınız, paralel ithalat olur.

Yapılabilir ama ana firmadan ürün alabileceğinizi sanmıyorum.

Aynı şeyi telefonlar için düşündüm. Mesela yurtdışından ben model fark etmeksizin telefon getirdiğimde 1500 TL ödüyorum ( zam geliyormuş 1800 küsür sanırım ) ama Türkiye'de 1800 TL altına telefonlar var.

Distribütör firma ürünü ithal eder ve yurtiçi firmalara dağıtır. Siz ana firma ile görüşüp ürün alamazsınız, paralel ithalat olur.

Yapılabilir ama ana firmadan ürün alabileceğinizi sanmıyorum.

Aynı şeyi telefonlar için düşündüm. Mesela yurtdışından ben model fark etmeksizin telefon getirdiğimde 1500 TL ödüyorum ( zam geliyormuş 1800 küsür sanırım ) ama Türkiye'de 1800 TL altına telefonlar var.

Direk Türkiye'ye ana getirici ile irtibata geçebilirsiniz.
Ama direk fabrikadan alabileceğinizi sanmıyorum.
Anladım ve üzüldüm... Fabrikadan getirtilebilseydi olacakmış. Peki distribütör firma ile bu olay düşünülebilir mi? Bu arada cevaplarınız için teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı