Ürün anahtarı kaç PC'de kullanılabilir?

Azimli Alizaman

Yoctopat
Daha fazla  
Selam, ben Windows ürün anahtarımı buldum ve evdeki 2. bilgisayarımı kendim etkinleştirdim. Bu arada (Retail). Sorun olur mu?
Ve bu ürün anahtarıyla arkadaşlarımın Windows'larını da etkinleştirirsem, ne gibi sorunlar olur?
Hepimiz 6 aylık ürün anahtarları kullanıyorduk. 10-15 dakika önce buldum ürün anahtarımı yani öbür bilgisayarımda kalıcı olarak etkinleştirildi yazıyor ama ileride bir sorun olur mu bilemiyorum?
Bu mümkünse kaç bilgisayarda bu ürün anahtarını kullanabilirim?
Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir anahtar sadece bir PC'de kullanılabilir. Başka bir PC için yeni anahtar gerekir. Kurumsal olanlar da var fakat bunlardan sizde olmaz. Firmalar için kullanılır.

Hangi tür olduğunu bilmeniz lazım OEM ise hiç düşünmeyin başka PC'de denemeyin zaten çalışmayacak. OEM key sizin anakartınız BIOS'una yazılıyor.

Bir anahtar sadece bir PC'de kullanılabilir. Başka bir PC için yeni anahtar gerekir. Kurumsal olanlar da var fakat bunlardan sizde olmaz. Firmalar için kullanılır.

Ama zaten 2 bilgisayarda kullanıyorum şu an. 50 dakika falan önce ablamın bilgisayarında da etkinleştirdim. Ne gibi sorunlarla karşılaşabilirim?

MAK Key de olabilir. Retail ise iki PC için olmaz.

Selam, ben Windows ürün anahtarımı buldum ve evdeki 2. bilgisayarımı kendim etkinleştirdim. Bu arada (Retail). Sorun olur mu?
Ve bu ürün anahtarıyla arkadaşlarımın Windows'larını da etkinleştirirsem, ne gibi sorunlar olur?
Hepimiz 6 aylık ürün anahtarları kullanıyorduk. 10-15 dakika önce buldum ürün anahtarımı yani öbür bilgisayarımda kalıcı olarak etkinleştirildi yazıyor ama ileride bir sorun olur mu bilemiyorum?
Bu mümkünse kaç bilgisayarda bu ürün anahtarını kullanabilirim?
Yardımcı olursanız sevinirim.

Bende CMD'den kodu bulup 2 bilgisayarda etkinleştirme yaptım
hatta Windows yüklerken ürün anahtarını istemiyor artık hatta ve hatta Windows 10 Pro sürümüne yükselttiğimde bile çalıştı.

Geri
Yukarı