Üst Düzey Özgüven Eksikliği

Hexagram

Kilopat
Herkese iyi Ramazanlar, kendimi bildim bileli başımda olan ancak son zamanlarda daha çok başımı ağrıtan bir sorunum var. Kendime hiçbir şartta güvenemiyorum. En üstün olduğum şeylerde bile insan içinde zerre katkım olamaz. İnsanlar laf edecek diye bileklik, bandana takamam saçımı düzgün bir hale sokamam. Kız arkadaşım olmasını istediğim birisi var 1 aydır girişim yok, açılamıyorum. Belki sizin aranızda da aynı sıkıntıları yaşayanlar vardır. Buna nasıl derman bulmalıyım? Biliyorum ki en kötü meslek hayatımı bile elimden alacak.

Gamsız olacaksınız biraz. Utana sıkıla normalde yapmayacağınız şeyler yapın. Zamanla alışırsınız. Tecrübeyle sabittir. Hayatınız sizi ilgilendirir, gidip yırtık olun büyüklerinize saygısızlık yapın demiyorum. Bandana taktınız diye kimse bir şey diyemez. Derse de gülüp geçin. Başkasını ilgilendirmez. Yapmanız gereken sabretmek ve tekrar tekrar çabalamak.

Yaşım ve ailesel durum nedeniyle çalışmamı pek uygun görmüyorlar. Gamsız olmak hoşuma gitti aslında. Bunca zamandır olayların anlık durumunu düşünemedim. Kendime hep geleceğiyle ilgili sorular sordum. Ya insanlar kızarsa, gözlerini bana dikip gülüşürlerse vs. Belki de böyle saçma salak varsayımlardan dolayı neler kaybettim.

Daha çok sohbet ortamlarına girmeye çalış veya insanlar daha fazla iletişim içinde olabileceğin bir işe gir lokanta olabilir. Garsonluk yaparak zamanla insanlarla kasılmadan iletişim kurmayı güçlendirebilirsin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı