Üst komşu problemi

Yeni taşındığım evde ses yalıtımı vs olmayıp bir de üstüne halden anlamayan bir üst komşu edindim gece topukluyla yürüyüp kapıyı çarpıyor. Gerçekten bu yeni evlerdeki ses problemi nedir anlamıyorum. Uykum zaten hafif olduğu için sürekli kesiliyor bunu önlemek için fikir ve tavsiyelerinizi bekliyorum.
Sopayı al son gücünle tavana vur.

Yeni taşındığım evde ses yalıtımı vs olmayıp bir de üstüne halden anlamayan bir üst komşu edindim gece topukluyla yürüyüp kapıyı çarpıyor. Gerçekten bu yeni evlerdeki ses problemi nedir anlamıyorum. Uykum zaten hafif olduğu için sürekli kesiliyor bunu önlemek için fikir ve tavsiyelerinizi bekliyorum.
Bizim evimizde yeni inşa edildi, komşular taşınana kadar uyuyamıyordum. Böyle ses yok.

Bizim evimizde yeni inşa edildi, komşular taşınana kadar uyuyamıyordum. Böyle ses yok.

Gerçekten çok sinir bozucu bir durum ya abi bu yeni evleri neden böyle kağıt gibi yapıyorlar insan yaşayacak içinde bunların incecik duvarlar ses yalitimini geçtim malzemeden bile kisiyorlar param olsa gideceğim odayı komple ses yalıtımıyla döşeyecegim anca o zaman kafa rahat olur herhalde.

Gerçekten çok sinir bozucu bir durum ya abi bu yeni evleri neden böyle kağıt gibi yapıyorlar insan yaşayacak içinde bunların incecik duvarlar ses yalitimini geçtim malzemeden bile kisiyorlar param olsa gideceğim odayı komple ses yalıtımıyla döşeyecegim anca o zaman kafa rahat olur herhalde.

Şu an oturduğum ev 35 senelik. Benim evde bile bu sorun var. Üst katta yabancı uyruklu insanlar kalıyor, gidip konuşamıyorum da. Daha bu gece saat 3 gibi Arapça şarkı açtılar son ses. Duvara tavana her yere vurdum umurlarında değil. Bir de evde ayaklarını yere vura vura geziyorlar. Uykusuz geceler...

Senelerdir çekiyorum bu problemi. Alt, üst, sağ, sol hiç fark etmiyor. Ev yeni de değil bu arada rahat 13-14 senesi var.

Apartman yöneticisi aracılığıyla uyarıda bulunun. Yöneticiden apartman girişine uyarı yazısı asmasını talep edin. Gürültü devam ederse, huzur ve sükunu bozma gerekçesiyle savcılığa şikayette bulunun. Dilekçeye uyarı yazısını ve apartman yöneticisinin şahit olduğu bilgisini ekleyin.

Huzuru bozma suçunun cezası, 3 aydan 1 yıla kadar. Cezanın yatarı yok, ama hapis cezası idari para cezasına çevrilir. Gürültü yapanın yanına kar kalmaz. Ceza süresine bağlı olarak 1800tl'den başlayan para cezasına mahkum edilir ve adli sicil kaydı olur.

Apartman yöneticisi aracılığıyla uyarıda bulunun. Yöneticiden apartman girişine uyarı yazısı asmasını talep edin. Gürültü devam ederse, huzur ve sükunu bozma gerekçesiyle savcılığa şikayette bulunun. Dilekçeye uyarı yazısını ve apartman yöneticisinin şahit olduğu bilgisini ekleyin.

Huzuru bozma suçunun cezası, 3 aydan 1 yıla kadar. Cezanın yatarı yok, ama hapis cezası idari para cezasına çevrilir. Gürültü yapanın yanına kar kalmaz. Ceza süresine bağlı olarak 1800TL'den başlayan para cezasına mahkum edilir ve adli sicil kaydı olur.

Medenice çözmek varken neden direkt böyle şeylere başvuralım yani başka yollarla da sorunumuzu halledebiliriz.

Medenice çözmek varken neden direkt böyle şeylere başvuralım yani başka yollarla da sorunumuzu halledebiliriz.

Siz uyarmışsınız. Apartman yöneticisine iletmişsiniz. Apartman yöneticisi şikayetinizi iletmiş. Tüm apartman sakinlerinin uyması gereken asgari medeniyet kurallarını hatırlatan yazı girişteki panoya konmuş. Ama üst komşunuz tüm bunlara rağmen gürültü yapmaya devam etmiş. Siz de gidip kavga etmemiş, gürültüye gürültü yaparak karşılık vermemişsiniz. Savcılığa gidip yasal hakkınızı kullanıp şikayetçi olmuşsunuz.

Varsa, daha medeni bir çözüm yolu! paylaşın ki, biz de öğrenelim!

Yeni konular

Geri
Yukarı