Ultrabook önerisi Apple vs Huawei

Cihaza zarar vermezsiniz rahat olsun. Telefonlarımızda fan var mı? Bu da ARM tabanlı yani çok ısınmıyor.

Esas sorunuza gelecek olursak ikisi bambaşka. Mac'te oyun oynayacağınızı sanıyorsunuz ama oyunların çoğu yok. Pil ömrü ve kullanım açısından Mac daha iyi öteki tarafta.

Oyunlarda MacBook modelinde fan kullanılmaması sebebiyle ısınma problemi yaşar mıyım veya cihaz ömrüne zarar verir miyim?
Delirmeyin macbook air ile oyun oynayamazsınız sakın böyle bir hata yapmayın.
Gündelik kullanımda bile ısınan bir laptopta nasıl oyun oynamak istiyorsunuz?
Madem araştırmışsınız bu ısınma sorununu görmüş olmanız gerekirdi bu au götürmez bir gerçek oyun oynayamazsın o bilgisayarda açık.

Huawei D14 var ablamda, çok güzel cihaz. Bütçeniz varsa Apple öneririm.

MacBook alırsan oyunlarda uçak kaldırırsın haberin olsun.

Delirmeyin MacBook Air ile oyun oynayamazsınız sakın böyle bir hata yapmayın.
Gündelik kullanımda bile ısınan bir laptopta nasıl oyun oynamak istiyorsunuz?
Madem araştırmışsınız bu ısınma sorununu görmüş olmanız gerekirdi bu au götürmez bir gerçek oyun oynayamazsın o bilgisayarda açık.

Sevgili arkadaşlar keşke arkadaşın bahsettiği cihazın en azından özelliklerine bakıp fikrinizi belirtseydiniz.
Yeni MacBook Air fansız, pasif soğutma ile soğutulan bir cihaz, sıcaklık değeri testlerini ve oyun testlerini YouTube üzerinden izleyebilirsiniz piyasada "Ultrabook" adıyla satılan birçok cihazdan performans anlamında, güç tüketimi anlamında üstüne misliyle koyuyor bu Apple fanlığı adına değil bu teknolojinin geleceği nasıl AMD piyasaya çoklu çekirdeği düşük nano metreyi rekabete sokup ilerlettiyse Apple sayesinde 3-4 yıla ARM tabanlı masaüstü işlemcileri göreceğimizi düşünüyorum ben. Sevin ya da sevmeyin mühim değil ama ortada belli olan bir şey var ki yeni MacBook'lar bir Matebook değil bütün Windows Ultra Book'ları her konuda üstünü veriyor.
Ayrıca dostum eğer durumun müsaitse 16 GB'lık olan Pro versiyonunu tercih edip 256 GB SSD ile kullanman senin için daha mantıklı olacaktır 512 GB'lık modele sahibim Xcode için satın almış olmama karşın Steam üzerinden farming Simulator indirip, Spotify müziklerimin hepsini kaydetmeme rağmen henüz 180 GB seviyelerine yeni geldi cihaz harici bir SSD alırsan yakın zamanda uyumlu cihazları Türkiye'de de göreceğimiz USB 4.0 üzerinden çalışacak senin için daha mantıklı ve uzun ömürlü olur diye düşünüyorum.
Xcode'da ve ufak tefek video işlerinde hiç fan açmamasına rağmen sana cihazının senin de benim gibi bir öğrenci olduğunu göz önüne alarak uzun ömürlü bir cihaz tavsiye etmek adına bunu önerebilirim.

Hocam Apple MacBook çok daha mantıklı şu anlık.

Şu anda orada burada Apple'ın ARM işlemci teknolojisini eleştirip "bunlar gerçek performans verileri değil", "bunlar şöyle bunlar böyle" diyenler bundan 4 yıl önce amd'nin asla intel seviyesine gelemeyeceğini söyleyen zihniyetin ta kendisi, birbirimizi kandırmayalım..
Apple Macbook'un bu nesilde çok kötü olduğu ve asla yakıştıramadığım kamerası var 720 P kamera yapay zekayla dahi kabul edilebilir bir kamera değil ancak mikrofon kalitesi bu açığı fazlasıyla kapatıyor bırakın windows ultrabookları piyasada 1000 liralara alabileceğimiz seviyede mikrofonların ses kalitesini sunuyor cihaz eğer kamera sizin için hayati bir durumsa isterseniz gelecek nesli bekleyebilir veya harici bir kamera tercih edebilirsiniz.

Macbook alın genel anlamda çok daha üstün ancak MacOS'un desteklediği oyunların listesine bakın. En kötü parallels desktop kullanırsınız.

Sevgili arkadaşlar keşke arkadaşın bahsettiği cihazın en azından özelliklerine bakıp fikrinizi belirtseydiniz.
Yeni MacBook Air fansız, pasif soğutma ile soğutulan bir cihaz, sıcaklık değeri testlerini ve oyun testlerini YouTube üzerinden izleyebilirsiniz piyasada "Ultrabook" adıyla satılan birçok cihazdan performans anlamında, güç tüketimi anlamında üstüne misliyle koyuyor bu Apple fanlığı adına değil bu teknolojinin geleceği nasıl AMD piyasaya çoklu çekirdeği düşük nano metreyi rekabete sokup ilerlettiyse Apple sayesinde 3-4 yıla ARM tabanlı masaüstü işlemcileri göreceğimizi düşünüyorum ben. Sevin ya da sevmeyin mühim değil ama ortada belli olan bir şey var ki yeni MacBook'lar bir Matebook değil bütün Windows Ultra Book'ları her konuda üstünü veriyor.
Ayrıca dostum eğer durumun müsaitse 16 GB'lık olan Pro versiyonunu tercih edip 256 GB SSD ile kullanman senin için daha mantıklı olacaktır 512 GB'lık modele sahibim Xcode için satın almış olmama karşın Steam üzerinden farming Simulator indirip, Spotify müziklerimin hepsini kaydetmeme rağmen henüz 180 GB seviyelerine yeni geldi cihaz harici bir SSD alırsan yakın zamanda uyumlu cihazları Türkiye'de de göreceğimiz USB 4.0 üzerinden çalışacak senin için daha mantıklı ve uzun ömürlü olur diye düşünüyorum.
Xcode'da ve ufak tefek video işlerinde hiç fan açmamasına rağmen sana cihazının senin de benim gibi bir öğrenci olduğunu göz önüne alarak uzun ömürlü bir cihaz tavsiye etmek adına bunu önerebilirim.

Teşekkür ederim söylediklerinize tamamen katılıyorum. Zaten herkese anlatmaya çalıştığım buydu. Yeni modeli incelemeyenler performans testlerinden bihaber.
Bir diğer konu Air ve Pro modellerinin test sonuçlarını kıyaslayan bir video var YouTube'da. Air ve Pro karşılaştırmasında %1 ve en fazla 1 testte %10 puan farkı çıkıyor. Bu sebepten dolayı Air seçmiştim. Bilmediğim başka bir şey varsa Pro almak daha mantıklı olabilir.

Geri
Yukarı