Umudum kalmadı, hiçbir şeyden zevk almıyorum

Peki sızlanmaya devam mı edeceksin yoksa bu durumu değiştirmeye uğraşacak mısın?

Değiştirmeye çalışsam gereksiz yere kendimi yıpratmaktan öteye gideceğimi düşünmüyorum, kendimi zorlasam ve yıllarca para biriktirsem kaybolan gençliğimin hesabını kim verecek? 50 yaşında genç kızlarla roller coaster' binip barlarda viski mi yudumlayacağım.

Dostum maddi durumun yerinde mi?

Üniversite okuyacağım, emekli maaşıyla geçiniyoruz.

Değiştirmeye çalışsam gereksiz yere kendimi yıpratmaktan öteye gideceğimi düşünmüyorum, kendimi zorlasam ve yıllarca para biriktirsem kaybolan gençliğimin hesabını kim verecek ? 50 yaşında genç kızlarla roller coaster' binip barlarda viski mi yudumlayacağım

Üniversite okuyacağım, emekli maaşıyla geçiniyoruz.
Uğraş yok, kazanç yok. Bu şekilde çaresizliğini insanlarla paylaşınca barlarda viski yudumlayamazsın ama uğraşırsan belki yudumlayabilirsin seçim sana kalmış. İyi eğlenceler.

Mutlu olmanın sırrı sahip olmadıklarının hayali ile yaşamak değil, sahip olduklarının kıymetini bilerek yaşamaktır.

Benim de en güzel yıllarım ders ve harçlık çıkarmak için çalışılan binbir türlü işte geçti. Ama önce cefa sonra sefa lafına güvenerek daha güzel günlerin geleceğini de biliyordum. Haksız çıkmadım, geldi.

Avrupa ve ABD'de doğan bir insana göre çok fazla eksimiz var. Hayata -10 ile başlıyoruz belki ama yapacak bir şey yok. Dünyaya 1 kere geliyorsak mutsuzluğun sırları yerine mutluluğun sırları için çabalamalıyız.

Hocam maalesef bu dünya daha önce de adil değildi şu an da adil değil ve hiçbir zaman da adil olmayacak.
Size en iyi tavsiyem çalışıp kendinizi geliştirmeniz olur.

Bende o kadar gitmek istiyorumki şu yerden, hergün aklıma geliyor ne suç işledimde burada doğdum, keşke bir an önce gitsem. Az kaldı biraz daha sabretmem gerekiyor fakat aklıma geliyor hergün işte normal olarak. Allah hepimize gitme şansı versin.

Ben henüz 17 yaşındayım ve bu ülkenin getirdiği şartlar yüzünden her genç gibi gelecek kaygım var ama bu demek değil ki geleceğimden vazgeçeceğim, aksine hayat bir mücadele olduğundan hayatın her evresinde çabalayacağım. Konu sadece ders çalışmak falan değil ben hiç durmadan ders çalışsamda başarısız olma olasılığım var hayatta derslerin aksine A, B, C, D seçeneklerinden başka seçeneklerde var. Ben ilerde kendi seçeneğimi oluşturacağım inşallah, bir dönem bende "Ulan ben asgari ücretle çalışsam nasıl yaşayacağım?" derdim ama hayatın bunları düşünerek geçmeyeceğini harekete geçmemin gerektiğini anladım. Bu dünyadan bir şey anladiysam o da "Hayat bir mücadeledir" hayatımızın hiçbir döneminde tam anlamıyla rahat etmeyeceğiz her zaman hayatla mücadele edeceğiz. Evet belki ben başarı istediğim sınavda başarısız da olabilirim hayat bu her şey olabilir ama başarısız olduğumda bile kara kara üzüleceğime kendime çizdiğim rotanin peşinden sonuna kadar giderim ve vazgeçmem eğer hayatla olan savaşımızı kaybedersek zaten hiç bir zaman mutlu olamayız.

Geri
Yukarı