Umudum kalmadı, hiçbir şeyden zevk almıyorum

Yani belki bu senin sorunun çözmeyecek ama ortadoğuda doğmuş olsaydın şu an daha kötü durumda olurdun savaş hala sürüyor ve insanlar yıkık evlerinde yatıp kalkıyor her gün acaba bugün üstümüze bomba düşer mi kör kurşuna gider miyiz korkusuyla yaşıyor yani tabiki bu yaşadığımız o kaygılı hayatın kötü olduğu gerçeğini değiştirmez ama yinede bizden kötüsü de var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani belki bu senin sorunun çözmeyecek ama ortadoğuda doğmuş olsaydın şu an daha kötü durumda olurdun savaş hala sürüyor ve insanlar yıkık evlerinde yatıp kalkıyor her gün acaba bugün üstümüze bomba düşer mi kör kurşuna gider miyiz korkusuyla yaşıyor yani tabiki bu yaşadığımız o kaygılı hayatın kötü olduğu gerçeğini değiştirmez ama yinede bizden kötüsü de var.
Türkiye zaten Orta Doğu'da ve ülkenin 40 yıldır terörle savaştığının farkında değilsin sanırım.

Hocam şu umudum kalmadı laflarını geçin artık. Yurt dışında yaşayan insanların gelecek kaygısı yok mu sanıyorsunuz bizim dışımızdaki ülkelerde fakirler yok mu sanıyorsunuz niye bizde var olan şey sadece bizde varmış gibi konuşuyorsunuz. Siz çalışın olursa olur olmaz ise hayırlısı demek düşer hepimize.

Refah bir hayat yaşamadığım sürece yaşadığım şeye hayat demeyeceğim, ben bu iğrenç dünyaya eğlenmek yaptıklarımdan keyif almak için gelmediysem neden geldim? Avrupa'da Amerika'da bizim yaşımızdakiler altında son model arabalarla kız tavlıyorken biz gelecek kaygısı yaşıyoruz, insanin en güzel yılları gençlik zamanları yani tam bu yaşlarımızken saçma sapan şeyler uğruna hayatımızı feda ediyoruz, sonra bir bakıyoruz ömur geçmis yaslanmaya başlıyoruz. Yahu gerçekten bana sorulsaydı orta doğu gibi bir klozet çukurunda doğmak ister misin diye hiç düşünmeden hayır derdim. En azından rahat bir şekilde yaşamak isterdim, bu ülkede iyi bir gelir elde etmek için gençliğini feda etmek zorundasın, her şeyin bir yaşı olduğunu düşünüyorum fakat ekonomik ve siyasi anlamda büyük sıkıntılar yaşayan, kültür karmaşası yaşayan, ikili ilişkileri bozuk olan bir orta doğu ülkesinde doğdum ve hiç umudum yok. Biyolojik yaşım 20 fakat ben 50 yaşında gibi hissediyorum, hem psikolojik olarak hem de fiziksel olarak çökmüş durumdayım. Bir şey de kendiliğinden olsun artık, karın tokluğuna yaşamanın anlamı ne?

Doğru diyosunda en azından şükretmemiz gereikiyor halimize çok daha beter olabilirdi.

images (33).jpeg

İlkokulda emin ol cok dışlandım her gün gelip ağladığımı biliyorum.
Orta okulda keşke ölsem diyordum.
Ama lise de iyi ki yaşıyorum diyorum.
Demek istediğim bir noktadan illa dönüş vardır.
Şimdi sen böyle düşünüyorsun değil mi maddiyatım iyi değil vs senin çocukların yani senin nesilinde aynısını düşünecektir eğer sen yaşamaktan zevk almıyorsan bence onlar için çabala ve onlara refahta yaşamalarını sağlasana.
Sana zevk vermeyen hayatı ya değiştirmeye çalış.
Ya da başkalarının hayatını değiştirmeye çalış.

Ben zenginlikten falan bahsetmiyorum, adamların elindeki şanslardan bahsediyorum. Emekle çabayla olsaydı benim mutluluğu yakalamam gerekirdi. Bu hayatı yaşamıyorum sadece nefes alıyorum yemek yiyorum o kadar.
Mutluluğun parayla olduğunu düşündüğünüz için. Ve belkide Afrika'da yaşayan biri acaba bu gün aç mı kalacağım diye düşünüyordur. Halimize şükretmeyi bilmemiz lazım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı