Undertale ve fanlarının yalanları

350070

Megapat
İlk 5 Haneli Mesajınız!
Makaleler
4
Undertale 2D boyutlu bir sıra tabanlı bir oyundur ve hafiften RPG türünü de çağrıştır. Ama sıra tabanlı olmasına rağmen, oyunda farklı bir atmosfer vardır. Bu atmosferi ben de severim. Fena değildir.

Lakin bir oyunun seversiniz, abartırsınız tamam buna herkes saygı duyar ama kesinlikle bir oyun hakkında yalan konuşmamalısınız.
Fanlarının attıkları 2 yalanı anlatmak istedim;

Yalan 1: Çok büyük bir evreni var.
O kadar büyük bir evren ki, ben bu oyunu 2 saatte bitirdim. Bu oyunu en az 3-4 kez bitirmişimdir.
Çünkü oyunun dünyası çok küçüktür.

Hayır Batman Arkham Serisi, Dark Souls hatta Cyberpunk 2077 oynamasam, geçiştirmek için bunlar doğru konuşuyor diyeceğimde (aslında demem), diyemiyorum işte.

Yalan 2: Karakterler inanılmaz gizemli ve ilgili çekici
Bütün karakterleri toplasanız 20 dakika uzunluğunda bir konuşma yoktur. Burada ilgi çekici ne var? Dağlara taşlara ne anlatıyor bunlar? XD.
Dark Souls'da bile uzun konuşan karakterler oluyor.

Sevmenize bir şey demiyorum. Ben de oyunu seviyorum. Mesela Undyn çok güzel bir karakter. Ve Undyn'in müziği Spear of Justice efsanedir.

İlginç şekilde Dost Kayaoğlu da hayranı oyunun. Gerçi ona uzak doğu de geri çekil ama bilemedim. Yorumlarına güvenirim. Bu arada ben de pek sevemedim. Tür olarak sarmadı yani.
O adamla tek uyuştuğumuz nokta AC serisine ısınamaması onun harici aşırı itici geliyor. Sanarsın Undertale ilahi güçler tarafından yapılmış bir oyun.

Bunu bağımlısı bir arkadaşıma atsam evimi basar sanırım. Ama tepeden tırnağa doğru bir yazı.
Undertale hakkında sevdiğim tek şey:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1. gorusun yalan oldugu dogru fakat 2. gorus bence oznel bir durum. Bazi karakterlerin gizemli oldugunu dusuyorum, Asgore'un arkaplanda ne yasadigini tam olarak 3 sonu da bitirmeden kavrayamiyorsunuz ayni sekilde 3 sonu bitirmeden Undyne'in nasil birisi olmadigini da tam anlamiyla kavrayamiyorsunuz. Sans ve Flowey'den bahsetmeyecegim bile, o gucleri nasil elde ettiklerini hala bilmiyoruz.

O adamla tek uyuştuğumuz nokta AC serisine ısınamaması onun harici aşırı itici geliyor. Sanırsın Undertale ilahi güçler tarafından yapılmış bir oyun.

Sever sevmez o ayrı ama genel anlamda söyledikleri doğru. Ama biraz fazla derine iniyor. Yani bu kadar çok düşünmeyip eğlenmeye baksa çok daha fazla zevk alacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı