Undertale ve fanlarının yalanları

Ben çok Undertale ı öven adam görmediğim için yalanları bilmem ne kadar abarttılar oyunu çok anlamadım yazından.Bu arada Dark Souls da karakterlerin uzun uzun konuşmasından bahdettin anladın mı mesela ne anlattıklarını o bilmece gibi konuşmaların arasında. Herkes aynı ürüne bakıp aynı şeyi görmez. Bazısı bakar duvara bantlanmış muz görür bazısı sanat eseri. Sen Dark Souls Npc lerine baktığında derin bir lore görürken ben sadece düşürecekleri itemi görüyorum 😉
Yok kanka ben oyunu nasıl hemen bitiririm diye düşünüyorum. Hikaye işi sonra.

Ben de Undertale'a Dost'un 99 puan vermesi sonrasında başladım, 45 dakika sonra canavarların durmadan taciz etmesi yüzünden sildim. Öldürüyorum tekrar geliyor, konuşarak anlaşıyoruz tekrar geri geliyor. Yıkık bir tane kelebek var, 20 kere teselli ettim 20 kere ağlayarak gitti, 20 kere geri geldi. Sürekli ilgi isteyen ergen kızlar gibi. Sal işte işim gücüm var.

İndie oyunlar arasındada o kadar ilgi çekici bir oyun değil sadece fanları çok övdüğü için bakılabilir bende zamanında çok övündüğünden dolayı oynadım sadece savaş sistemini beğendim karakterler çok ilgi çekici durmuyor belki Gaster'da biraz iş var hikaye orta derece gibi bence Undertale yerine daha iyi indie oyunlar alınabilir.

Karakterlerin iyi yazıldığını düşünüyorum sonuçta Gman den daha fazla karşımıza çıkıyor ve bunu daha isim koyma ekranında bile hissediyorsun. Flowey o kadar iyi 4. duvarı kırıyor ki ama şu konuda haklısın Fan boy kitlesi çok ama çok kötü, Fan oyunu, çizimi, Animasyonu görmekten bitkin düştüm.ama fanları hesaba katsak Gta'da bir cacık çıkmazdı. Neyse karekterlerin çok iyi olduğu benim şahsi fikrimdir karşı fikirler olabilir, tamamen saygı duyarım

Undertale 2D boyutlu bir sıra tabanlı bir oyundur ve hafiften RPG türünü de çağrıştır. Ama sıra tabanlı olmasına rağmen, oyunda farklı bir atmosfer vardır. Bu atmosferi ben de severim. Fena değildir.

Lakin bir oyunun seversiniz, abartırsınız tamam buna herkes saygı duyar ama kesinlikle bir oyun hakkında yalan konuşmamalısınız.
Fanlarının attıkları 2 yalanı anlatmak istedim;

yalan 1: Çok büyük bir evreni var.
O kadar büyük bir evren ki, ben bu oyunu 2 saatte bitirdim. Bu oyunu en az 3-4 kez bitirmişimdir.
Çünkü oyunun dünyası çok küçüktür.

Hayır Batman Arkham serisi, Dark Souls hatta Cyberpunk 2077 oynamasam, geçiştirmek için bunlar doğru konuşuyor diyeceğimde (aslında demem), diyemiyorum işte.

yalan 2: Karakterler inanılmaz gizemli ve ilgili çekici
Bütün karakterleri toplasanız 20 dakika uzunluğunda bir konuşma yoktur. Burada ilgi çekici ne var? Dağlara taşlara ne anlatıyor bunlar? Xd.
Dark Souls'da bile uzun konuşan karakterler oluyor.

Sevmenize bir şey demiyorum. Ben de oyunu seviyorum. Mesela undyn çok güzel bir karakter. Ve Undyn'in müziği Spear of justice efsanedir?
Büyük bir evrenden kasıtları belki fanların yaptıği alternatif evren olayi olabilir veya toxic fandom, gizemli karakterler olarak gaster ve sans olabilir veya toxic fandom.

Undertale 2D boyutlu bir sıra tabanlı bir oyundur ve hafiften RPG türünü de çağrıştır. Ama sıra tabanlı olmasına rağmen, oyunda farklı bir atmosfer vardır. Bu atmosferi ben de severim. Fena değildir.

Lakin bir oyunun seversiniz, abartırsınız tamam buna herkes saygı duyar ama kesinlikle bir oyun hakkında yalan konuşmamalısınız.

Yalan 1: Çok büyük bir evreni var.
O kadar büyük bir evren ki, ben bu oyunu 2 saatte bitirdim. Bu oyunu en az 3-4 kez bitirmişimdir.

Hayır Batman Arkham Serisi, Dark Souls hatta Cyberpunk 2077 oynamasam, geçiştirmek için bunlar doğru konuşuyor diyeceğimde (aslında demem), diyemiyorum işte.

Yalan 2: Karakterler inanılmaz gizemli ve ilgili çekici
Bütün karakterleri toplasanız 20 dakika uzunluğunda bir konuşma yoktur. Burada ilgi çekici ne var? Dağlara taşlara ne anlatıyor bunlar? XD.

Sevmenize bir şey demiyorum. Ben de oyunu seviyorum. Mesela Undyn çok güzel bir karakter. Ve Undyn'in müziği Spear of Justice efsanedir.
Hayatın yalan kardeşim :)

Gaster kim bul, sonra ban öyle gel tamam mı?

yalan 1: Çok büyük bir evreni var.

Hayır Batman Arkham serisi, Dark Souls hatta Cyberpunk 2077 oynamasam, geçiştirmek için bunlar doğru konuşuyor diyeceğimde (aslında demem), diyemiyorum işte.

yalan 2: Karakterler inanılmaz gizemli ve ilgili çekici
Bütün karakterleri toplasanız 20 dakika uzunluğunda bir konuşma yoktur. Burada ilgi çekici ne var? Dağlara taşlara ne anlatıyor bunlar? Xd.

Sevmenize bir şey demiyorum. Ben de oyunu seviyorum. Mesela undyn çok güzel bir karakter. Ve Undyn'in müziği Spear of justice efsanedir?

Sen karakteri cümlelerine göre mi yargılıyorsun?

Geri
Yukarı