Çözüldü Unexpected Store exception hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ali Deniz K.

Hectopat
Yer
Ankara/Yenimahalle
Önce de mavi ekranlar konusunda 2 tane konu açtım önerilenleri yaptım fakat hala mavi ekran hatalarını almaya devam ediyorum. Sorunu çözmek istiyorum. Dump dosyası aşağıda vardır.

Çözüm
Büyük ihtimalle güç kaynağını değiştirdikten sonra sorununuz çözülecektir. Güç kayıplarının sebebi PSU başka sebebi yok.
Windows güncel. Memcompression bellek sıkıştırma işle midir unexpected Store exception hatası bellek sıkıştırma işlemini başarısız olunduğu görülüyor. O hatalarda RAM ile ilgili maalesef.

Ancak yaptığım testlerde ve RAM ile ilgili ayarlarda hiçbir sorun olmadı acaba sorun anakart ile mi alakalı.
Sağlam bir RAM olsa test edeceğim aynı hatayı alacak mıyım diye ama sağlam RAM bulamıyorum etrafımda şimdi gidip yeni bir RAM'de almak istemiyorum.

Sorun ikisinden biri. 10 gün vermeyip şimdi vermesi garip.

10 gün boyunca da hep hatayı aldığım oyunu oynadım ama o zaman arka planda bir şey çalışmıyordu. Ancak bugün aldığımda oyunun dışında webex de açıktı hocayı beklerken bir pes atayım dedim sonra mavi ekran aldım ikisi de aynı şekilde oldu mavi ekranların.
Hocam yine iki tane aldım ikisi de critical process bunların sebebi de mi RAM acaba dump dosyası aşağıda.
@Assecreed hocam bir bakabilir misiniz yukarıdaki dump dosyasına.
@Enes3078 bir de siz baksanız hocam.

Son düzenleme:
Trend Micro yazılımlarını kaldırın. Geçen sefer güncelleyin demiştim. Demek ki işe yaramamış. Kaldırın ve bütün her şey bitince tekrar yüklersiniz. Ayrıca sisteme virüs taraması yapın. Tabii bu zorunlu değil. Biraz şüphe sadece. Bir de aşağıdaki rehbere girin ve adımları uygulayıp sonuçları paylaşın.

Son düzenleme:
Trend Micro yazılımlarını kaldırın. Geçen sefer güncelleyin demiştim. Demek ki işe yaramamış. Kaldırın ve bütün her şey bitince tekrar yüklersiniz. Ayrıca sisteme virüs taraması yapın. Tabii bu zorunlu değil. Biraz şüphe sadece. Bir de aşağıdaki rehbere girin ve adımları uygulayıp sonuçları paylaşın.

Hocam yaptım dediklerinizi sonuç da aşağıda.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (17).png
    Ekran Görüntüsü (17).png
    19,3 KB · Görüntüleme: 28
Bazı bozuk sistem dosyaları bulmuş ve başarıyla onarmış. Telrar alırsanız mavi ekran dosyaları paylaşırsınız.

Tekrar mavi ekran alırsanız tekrar SFC/Scannow yapın. Eğer gene bozuk sistem dosyaları bulursa disk sorunu olabilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı