C# Unity "collab hizmeti kullanımdan kaldırıldı ve yerini plasticscm aldı" hatası

Wack94

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, Unity'nin 2020.3.19F1 sürümünü indirdim ve kurdum. Aşağı kısımda kırmızı renkli yazılı şekilde "! [Collab] collab hizmeti kullanımdan kaldırıldı ve yerini plasticscm aldı" yazıyor, ne anlama geliyor ve ne yapmalıyım? Mobil oyun programlamak için kullanıyorum Unity'i.

Merhaba, Unity'nin 2020.3.19F1 sürümünü indirdim ve kurdum. Aşağı kısımda kırmızı renkli yazılı şekilde "! [Collab] collab hizmeti kullanımdan kaldırıldı ve yerini plasticscm aldı" yazıyor, ne anlama geliyor ve ne yapmalıyım? Mobil oyun programlamak için kullanıyorum Unity'i.
PlasticSCM github gibi collaborate gibi bir versiyon kontrol sistemi. Unity geçtiğimiz yıllarda PlasticSCM'yi satın aldığı için artık collaborate gibi çok da gelişmiş olmayan ve sıkıntıları olan bir hizmet yerine PlasticSCM'yi kullanmanızı istiyor. Onu kullanmak isteyebilirsiniz. İstemezseniz github kullanmanızı öneririm. Yakın zamanda bir arkadaşa şu Çözüldü: Unity bir projede 2 kişi çalışma konuda adım adım anlatmışım

Üst menüden;

Edit > Project Settings > Services > Collaborate

Buradan Collaborate devre dışı bıraktığında çözülmesi gerek. Olmazsa settings.asset içerisinden Collaborate değerini 0 olarak güncellediğinde düzelmeli.

Üst menüden;

Edit > project settings > services > collaborate.

Buradan collaborate devre dışı bıraktığında çözülmesi gerek. Olmazsa settings. Asset içerisinden collaborate değerini 0 olarak güncellediğinde düzelmeli.

Kanka onu yaptım da, plasticscm nasıl aktif edeceğim onu bilmiyorum.

Plasticscm GitHub gibi collaborate gibi bir versiyon kontrol sistemi. Unity geçtiğimiz yıllarda Plasticscm'yi satın aldığı için artık collaborate gibi çok da gelişmiş olmayan ve sıkıntıları olan bir hizmet yerine Plasticscm'yi kullanmanızı istiyor. Onu kullanmak isteyebilirsiniz. İstemezseniz GitHub kullanmanızı öneririm. Yakın zamanda bir arkadaşa şu Çözüldü: Unity bir projede 2 kişi çalışma konuda adım adım anlatmışım.

Plasticscm'i nasıl aktif ederim kısaca anlatır mısınız hocam çok uzun şeyler yazıyor🙄

Kanka onu yaptım da, plasticscm nasıl aktif edeceğim onu bilmiyorum.

Plasticscm'i nasıl aktif ederim kısaca anlatır mısınız hocam çok uzun şeyler yazıyor🙄
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İzledim ama burada ödeme yöntemi vs kart bilgileri istiyor öyle şeylerle uğraşmak istemiyorum başka yolla da yapılmıyorsa bunu yapmasam bir şey olur mu çok önemli mi?

İzledim ama burada ödeme yöntemi vs kart bilgileri istiyor öyle şeylerle uğraşmak istemiyorum başka yolla da yapılmıyorsa bunu yapmasam bir şey olur mu çok önemli mi?
Hayır hiç önemli değil. Eğer ki projenizde tek başınıza çalışıyorsanız ve versiyon kontrol sistemine ihtiyaç duymuyorsanız bir önemi yok.

Geri
Yukarı