Unity obje nasıl belli yörüngede hareket ettirilir?

uydu3

Hectopat
Daha fazla  
1622381354836.png

Aşağıdaki platformu belli bir yörüngede devam ettirip kayıt ederek animasyon yapmak istiyorum, nasıl yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 1047950

Aşağıdaki platformu belli bir yörüngede devam ettirip kayıt ederek animasyon yapmak istiyorum, nasıl yapabilirim?
Animasyon yapmak için önce hiyerarşiden objeye tıkla daha sonra window sekmesinden animation seçeneğini seç( yada ctrl + 6 tuşuna bas). Animation penceresi açılacak. Bir animasyon oluştur. Animasyon oluşturmak key sistemine dayalı. Eğer bununla alakalı bir şey bilmiyorsan video izlemeni tavsiye ederim daha hızlı öğrenirsin.

Animasyon yapmak için önce hiyerarşiden objeye tıkla daha sonra window sekmesinden animation seçeneğini seç( ya da CTRL + 6 tuşuna bas). Animation penceresi açılacak. Bir animasyon oluştur. Animasyon oluşturmak key sistemine dayalı. Eğer bununla alakalı bir şey bilmiyorsan video izlemeni tavsiye ederim daha hızlı öğrenirsin.

Yapmak istediğim şeyi anlatamamışım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
30:52'yi açıp bakarsanız animasyon yaparken platformu sola doğru kaydırıyor ama düz bir şekilde yapıyor onu yapmak istiyorum.

Yapmak istediğim şeyi anlatamamışım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
30:52'yi açıp bakarsanız animasyon yaparken platformu sola doğru kaydırıyor ama düz bir şekilde yapıyor onu yapmak istiyorum.
Yön okları ile yapabilirsin. Yön okları zaten sana yönü belirtiyor. Sen yön oklarına tıklarsan ve hareket ettirirsen sadece o yönde ilerler. Adamda zaten öyle yapıyor. Platforma tıkla ve kırmızı yön okuyla sağa sola hareket ettir.(Eğer sende o yön okları gelmiyorsa w tuşuna bas.)
Bir diğer yöntem ise Transform componentinde ki position kısmından da yapabilirsin.

Yön okları ile yapabilirsin. Yön okları zaten sana yönü belirtiyor. Sen yön oklarına tıklarsan ve hareket ettirirsen sadece o yönde ilerler. Adamda zaten öyle yapıyor. Platforma tıkla ve kırmızı yön okuyla sağa sola hareket ettir.(eğer sende o yön okları gelmiyorsa W tuşuna bas.)
Bir diğer yöntem ise transform componentinde ki position kısmından da yapabilirsin.

W tuşuna basınca oldu teşekkür ederim.
Fakat bir sorunum daha var eklediğim objeleri boyutlandırmak istediğimde köşelerde nokta çıkmıyor sanırım bu W'ye bastığım için bunu nasıl kapatabilirim?
@RaSGooL

Son düzenleme:

Geri
Yukarı