Unity RTX oyun yapılır mı?

Tpro

Zeptopat
Ben RTX oyun yapmak istiyorum Unity 5 ile yapabilir r miyim? Yaparsam da nasıl yapabilirim? Oyun yapmaya daha yeni başlıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Direkt olarak da RTX oyundan başlamak istemen biraz şaşırtıcı. Zor ama imkansız değil tek başına yıllarını alabilir.

Klasik laf.
Sadece istemek ile olmuyor. Bilgi birikimi, maddiyat, ortam, uygulanabilirlik vs. Bunların hepsi süreci etkileyen şeyler.
Ha o dediklerinin bende alası var.
Unity 2020 veya daha yeni bir sürüm ve HDRP kurman gerekiyor, şuraya bir göz at. https://docs.unity3d.com/Packages/[email protected]/manual/Ray-Tracing-Getting-Started.html
Sağol
Direkt olarak da RTX oyundan başlamak istemen biraz şaşırtıcı. Zor ama imkansız değil tek başına yıllarını alabilir.
Kardeşim ben sana yeni başlıyorumutlar diye yazdım ya şaka yaptım bana kızma

Son düzenleme:
Hocam UE5 için gereken sistem nerdee Unity için gereken sistem nerede.

1 - Test etmeden oyun yapılmaz ki RTX oyunlar RTX gerektirir.
2 - UE5 gereksinimlerini RTX ekran kartı olan biri karşılar ki UE5 8 GB RAM, DirectX 11, 500 GB depolama, 4 çekirdek 2.5 GHz işlemci ve 64 Bit OS istiyor. RTX'i olana zor mu?

1 - Test etmeden oyun yapılmaz ki RTX oyunlar RTX gerektirir.
2 - UE5 gereksinimlerini RTX ekran kartı olan biri karşılar ki UE5 8 GB RAM, DirectX 11, 500 GB depolama, 4 çekirdek 2.5 GHz işlemci ve 64 Bit OS istiyor. RTX'i olana zor mu?
Unityde de test edebiliyorsunuz. Aynı sistemle UE5 mi Unity mi kullanmak derseniz açıkçası UE bilsem bile Unity'i tercih ederim. Eğer gerçekten grafik ayarlarına uğraşıp düzenli çalışırsanız UE5 kadar güzel grafiklere sahip oyunları çıkartabilirsiniz.

Aynı şekilde UE5 30 FPS için 3.4 GHz hızında 12 çekirdekli CPU, NVIDIA RTX 2080 veya AMD Radeon 5700 XT ve 64 GB RAM tahmin ediliyor (UE)

Yeni konular

Geri
Yukarı