Unity Visual Studio kod yazılan satırı bölme

asaf001

Zeptopat
Daha fazla  
Unity öğrenmeye çalışıyorum bunun için de dersler izliyorum fakat Visual Studio kısmındaki bir işlemi anlayamadım. Kodları yazdığmız satırı nasıl bölüyoruz? Aşağıdaki görselde işaretledim anlayamadım kısmı oradan bakın direkt ne demek istediğimi anlayabilirsiniz.

IMG_20210618_215849.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanda + - gibi işaretler çıkacak onları tıklayarak kapatıp açabilirsin o kod bloklarını, böylece bölmüş olursun. Eğer bölmekten kastın bu ise.

Hayır o bastığın enter'a göre değişir ona göre arada boşluk olur. Bende VSCode kullanıyorum başka bir seçenek bildiğim kadarı ile yok.

Sormak istediğin şey ile kurduğun cümlenin sorduğu şey aynı değil. Farklı kelimeler kullanarak anlatmaya çalış.

Orada 6. satırdan sonra boşluk var ve sonra 7. satır var, bunu mu soruyorsun? Böyle mi yapmak istiyorsun?
Normalde 6. satırdan sonra boş satır bırakırsa o satır 7. satır olur ve boş olur, sonra 8. satırda kod olur.

Sormak istediğin şey ile kurduğun cümlenin sorduğu şey aynı değil. Farklı kelimeler kullanarak anlatmaya çalış.

Orada 6. satırdan sonra boşluk var ve sonra 7. satır var, bunu mu soruyorsun? Böyle mi yapmak istiyorsun?
Normalde 6. satırdan sonra boş satır bırakırsa o satır 7. satır olur ve boş olur, sonra 8. satırda kod olur.

Evet tam olarak buydu.

Bir şekilde kaymış falan olabilir gibi geldi bana. Bilinçli bir şekilde eklenti ile vb. şekillerde yapılabilir ama saçma olduğunu düşünüyorum. Kaymış olmasını düşünme sebebim ise 4 ve 11. satırlar.

Teşekkür ederim bu arada ben biraz yeniyim çok fazla şeyde bilmiyorum ama öğreniyorum o şekil boşluk olmasa da kodlar kabul olur mu?

İbadet değil bu, çalışır mı demen lazım.
Boş satırların sıkıntı çıkardığı bir programlama dili görmedim. Hatta dilden dile değişmekle beraber normalde bir satırda olması gereken şeyi bir sürü satıra yayabilirsin de. Veya birden çok satır boyunca olması gerken kodu tek satırda da yazabilirsin.

Kodda düzgün yerlerde boşluk koymak okunurluğu artırır. İyi bir şeydir.

Yeni konular

Geri
Yukarı