Uno 1.3 dizel bu araba nasıldır?

MetehanTC

Centipat
ilan
Arkadaşlar yukarıda ki link de yer alan araç hakkında görüşlerinizi bekliyorum.
Bu araç hakkında ve ilanın açıklamaları ile yukarıda yazan Yıl 1999, Yakıt Benzin uyuşmuyor.
Bunu ilan veren neden böyle yapmış olabilir?
Telefon ile babam arayıp görüştü, dizel olduğunu söylemiş, babam da 1999 olarak görmüş aşağıda yazan açıklamaya bakmamış.
Yalnız ben sonradan baktım ve sitede bilgilerde uyuşmazlık olduğunu fark ettim. Almak için bir karar verilmedi henüz ama babam bakıyor.
Özellikle dizel bir araba arıyoruz.
Ve bu araçlar nasıldır tutulur mu, 4 kişilik bir ailemiz var öyle dağ bayır değil şehir içi kullanım için özellikle ve yıl da bir kere uzun yol için nasıldır?
Kısacası artıları ve eksileri nedir?
Ben de ilk defa dizel 1.3 uno görüyorum açıkçası.
Özellikle bu arabayı kullanan veya arabalar hakkında bilgisi olanlardan yardım bekliyorum.

ilan
Arkadaşlar yukarıda ki link de yer alan araç hakkında görüşlerinizi bekliyorum.
Bu araç hakkında ve ilanın açıklamaları ile yukarıda yazan Yıl 1999, Yakıt Benzin uyuşmuyor.
Bunu ilan veren neden böyle yapmış olabilir?
Telefon ile babam arayıp görüştü, dizel olduğunu söylemiş, babam da 1999 olarak görmüş aşağıda yazan açıklamaya bakmamış.
Yalnız ben sonradan baktım ve sitede bilgilerde uyuşmazlık olduğunu fark ettim. Almak için bir karar verilmedi henüz ama babam bakıyor.
Özellikle dizel bir araba arıyoruz.
Ve bu araçlar nasıldır tutulur mu, 4 kişilik bir ailemiz var öyle dağ bayır değil şehir içi kullanım için özellikle ve yıl da bir kere uzun yol için nasıldır?
Kısacası artıları ve eksileri nedir?
Ben de ilk defa dizel 1.3 uno görüyorum açıkçası.
Özellikle bu arabayı kullanan veya arabalar hakkında bilgisi olanlardan yardım bekliyorum.
Şimdi ilk olarak bende 1.3 dizel bir uno görüyorum. Bu fiyata daha temiz araba bulunabilir. Çok sık uzun yol yapılmayacaksa alınabilir ancak hergün düzenli kullanılacaksa sıkıntı çıkarabilir. Dağ tepe çıkışını ise şöyle söyleyeyim. Bizde 2015 model 1.2 TSI DSG şanzıman Polo vardı. Şahsen Rizeli olduğum için memleketimde dağ bayır çok var. Araç her yaylaya çıkışımızda çok rahat bir şekilde çıkıyordu. Yani 1.3 motor olmasına bakmayın gayet iyi araç ancak çok sık kullanılmadığı halde.

Peki bu araç dışında en fazla 25000 bütçeme göre önerebileceğiniz dizel bir araç var mıdır?
2008 connect kullanıyor 75lik babam da satıp almak istemiyor çünkü arabasız kalırız başka aracımız yok.
Hasta ve sık sık hastaneye gitmesi gerekiyor. Biz götürüyoruz.
Büyük ihtimal takas ile alınır da ben size bunları da belirtiyim.
Hatchback bakıyor ama sedan da olabilir.
Bu araçlar zaten kamyonet olarak ruhsatta geçtiği için mtv yüksek ve yıllık muayene gibi biraz eksileri var otomobillere göre.
Tabi en büyük artısı bagajı ve büyük olması.
Yani şu an bize küçük bir araba olursa şehir içi bizi taşır ve sanayiyelerdede uğraştırmazsa güzel olur.
Bunun dışında ben de Trabzonluyum ve Trabzon'a da gidebiliriz alacak olduğumuz araba ile.
Karadeniz; engebeli bir yer tabi oralara da sık değil ama gideriz, yinede yolda bırakmasın rahat götürsün isterim. Yokuşları çıksın isterim.
Okuduğunuz için ve yardımcı olan herkese teşekkür ederim.
@Switcher

Son düzenleme:
Peki bu araç dışında en fazla 25000 bütçeme göre önerebileceğiniz dizel bir araç var mıdır?
2008 connect kullanıyor 75lik babam da satıp almak istemiyor çünkü arabasız kalırız başka aracımız yok.
Hasta ve sık sık hastaneye gitmesi gerekiyor. Biz götürüyoruz.
Büyük ihtimal takas ile alınır da ben size bunları da belirtiyim.
Hatchback bakıyor ama sedan da olabilir.
Bu araçlar zaten kamyonet olarak ruhsatta geçtiği için mtv yüksek ve yıllık muayene gibi biraz eksileri var otomobillere göre.
Tabi en büyük artısı bagajı ve büyük olması.
Yani şu an bize küçük bir araba olursa şehir içi bizi taşır ve sanayiyelerdede uğraştırmazsa güzel olur.
Bunun dışında ben de Trabzonluyum ve Trabzon'a da gidebiliriz alacak olduğumuz araba ile.
Karadeniz; engebeli bir yer tabi oralara da sık değil ama gideriz, yinede yolda bırakmasın rahat götürsün isterim. Yokuşları çıksın isterim.
Okuduğunuz için ve yardımcı olan herkese teşekkür ederim.
@Switcher
İlk olarak rica ederim.https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-cekme-belgeli-satis-hazir-broadway-takasli-karta-taksit-olur-878592019/detay
Bu arabaya bakmanızı öneririm Renault Broadway model araç akrabamda vardı nerdeyse hiç sorun çıkarmadı. Ancak bu attığım araç 1.4 benzinli haberiniz olsun. Bir de bu attığım araç örnek amaçlı. Bu araçta değişen ve boya olduğunu belirtmek isterim.

Böyle bir araç var evet, biraz araştırma sonucu buldum ancak araç sadece 45 PS güç üretiyor, performans olarak tatmin edebileceğini sanmıyorum. Ayrıca motor 1983 teknolojisi içerdiği ve Fiat tarafından Avrupa pazarına bile çok sınırlı sayıda sokulduğu için herhangi bir arıza durumunda parça-usta sıkıntısı çekmeniz muhtemel. O yüzden uzak durun bence.

Bütçenizi tam olarak bilmiyorum ama, en azından 20k bütçeniz olduğunu varsayarak, bu bütçede "daha iyi" araçları araştırarak bulabilirsiniz.

Renault 9 Broadway veya Renault 19 Europa düşünmeni öneririm.
Hocam bunların çok çeşidi var renault 19 europanın 1.6 motor,1.4,1.8 vs. tutulanı hangisi?
Ayrıca bunların klimalı modelleri var mıdır? Klimalı olanların çekişi özellikle yokuş yukarı klima açık vs. memnun eder mi? bunlarıda belirtebilir misiniz?
Ayrıca yakıt olarak az yaksın istiyorum da inşaallah üzmüyordur bu araçlar :)

Geri
Yukarı