UPS gerekli mi?

andlost_42

Decapat
Daha fazla  
Evde bir laptopum var bataryası ölü ve takamıyorum bulunduğum bölgede elektrik çok kesilmez ama hat bazen dalgalanır.
Sistem çok yeni değil ama bozulması durumunda yenisini alamam(fiyatlar malum) UPS alınır mı?

Almam gerekirse çok bütçem yok bu UPS yeterli olur mu?
POWERFUL 650 VA

Son düzenleyen: Moderatör:
UPS değil bu arada PSU :) Neyse sisteminin kaç Watt kullandığını hesapla ve 650 Watt'dan düşükse al gitsin.

Ben gerekli olduğunu düşünmüyorum. UPS’lerin de kısa ömürlerinden yola çıkarsak gereksiz bir masraf gibi görünüyor.

UPS değil bu arada PSU :) Neyse sisteminin kaç Watt kullandığını hesapla ve 650 Watt'dan düşükse al gitsin.
PSU değil. Doğru telaffuz etmiş.

Elektrik dalgalanmalarından koruyan başka şeylerde vardı galiba ama ben elektrik yokken kullanmam gerek dersen UPS gerekli. Eskiden burda da çok gidip geliyordu elektrik sistem 3-4 seferden sonra windows düzeltme ekranı geliyordu.

Buraya yazmayı unuttuğumu farkettim laptop yanına modem de bağlamayı düşünüyorum modem elektrik kesintisinden sonra İnternet gelmiyor kendisini korumaya mi ne alıyormuş
Modemide bağlamak istedim ama acaba modeme ayrı ups yapsam basit bir devre zaten
Kararsız kaldığım nokta bilgisayara ups gerekli mi

Geri
Yukarı