UPS kargoyu kaybetti

gökhan1333

Hectopat
UPS Kargo ile 10 Aralık da telefon gönderi yapıldı. Tahmini teslimat tarihi 13 Aralık olarak belirtilmişti. 14 Aralık'ta mh yi aradım sisteme kargonun barkodunun yıpranmış veya yırtılmış hasarlı olduğunu barkod un hasar aldığı için kargo işlemine devam etmediklerini kargonun içeriğini sordular söyledim. Kargonun telefon olduğunu söyledim. Sizi arayıp durum hakkında bilgilendirecegiz deyip kapattı. Arkadaşlar benim haklarım neler benim ne yapmam lazım? Telefon kaçak faturası falan yok. Kafam çok karışık.

UPS Kargo ile 10 Aralık da telefon gönderi yapıldı. Tahmini teslimat tarihi 13 Aralık olarak belirtilmişti. 14 Aralık'ta mh yi aradım sisteme kargonun barkodunun yıpranmış veya yırtılmış hasarlı olduğunu barkod un hasar aldığı için kargo işlemine devam etmediklerini kargonun içeriğini sordular söyledim. Kargonun telefon olduğunu söyledim. Sizi arayıp durum hakkında bilgilendirecegiz deyip kapattı. Arkadaşlar benim haklarım neler benim ne yapmam lazım? Telefon kaçak faturası falan yok. Kafam çok karışık.

Kaçak olmasının bir önemi yok.
Bir arkadaşınızın gönderdiğini beyan edersiniz.
Tekrar arayın sürekli süreci takip edin.

Orta Doğu da sıradan bir gün :)

Direk şubeye gidin konuşun telefonla olacak iş değil şayet kaybettilerse (çöktüler ise) tüketici heyetine başvurun ama ürün kaçak telefon öğrenilirse sonrasında ne olur bilmem, bu ülkede artık telefon bile vergi alınamıyorsa maddeden hallice öyle diyeyim.

Orta Doğu da sıradan bir gün :)

Direk şubeye gidin konuşun telefonla olacak iş değil şayet kaybettilerse (çöktüler ise) tüketici heyetine başvurun ama ürün kaçak telefon öğrenilirse sonrasında ne olur bilmem, bu ülkede artık telefon bile vergi alınamıyorsa maddeden hallice öyle diyeyim.
Hakem heyeti fatura istemez mi hocam bu adamlar telefonu bulamıyoruz deseler bile ben ne yapacağım

Hakem heyeti fatura istemez mi hocam bu adamlar telefonu bulamıyoruz deseler bile ben ne yapacağım.

Başka bir ülkede sorun olmaz yurt dışı telefon derler hakkını savunurlar sonuna kadar, ama Türkiye'de yurt dışı telefon, kaçak telefon ismiyle geçer o yüzden ne olacağı belli olmaz belanı bulmuşsun bile diyebilirler.

Ne olacağını kestiremiyorum, belki 20k IMEI kaydı yaptıracaktım diye kanıtlarsan o şekilde yırtabilirsin.

Geri
Yukarı