USB-C monitör tavsiyesi

donttouch

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,

Genelde gündelik işler için evde dizüstü bilgisayar ile kullanılacak, aynı zamanda Mi Box s bağlayıp (mümkünse 4K) film izleyebileceğim bir monitör arayışındayım. Bilgisayarda hiç oyun oynamıyorum.

Dizüstü bilgisayarımda HDMI 1.4b çıkışı mevcut. Ayrıca USB-C ile hem görüntü hem şarj bağlantısı yapabiliyorum. Servis "modeliniz HDMI'da 3840x2160@30Hz'e kadar ve USB-C'de 3840x2160@60Hz'e kadar çözünürlükleri destekler." dedi.

Bir diğer konu da örneğin ben Type-C çıkışı olmayan 2K çözünürlükte 75 Hz veya 100 Hz bir monitör alsam. HDMI ile maksimum kaç Hz görüntü alabilirim? Ya da Full HD 144 Hz bir monitör alsam yine HDMI ile maksimum kaç Hz görüntü alabilirim?

Aradığım genel özellikler aşağıdaki gibidir;

-2K veya 4K çözünürlük,
-IPS ve renkleri düzgün veren pikselleri saymayacağım bir paneli olan,
-USB-C bağlantı noktası olan (dizüstü bilgisayarımı 65 W ile şarj edebilecek),
-Mümkünse dahili hoparlörü olan,
-Ve yine mümkün ise satıcısı Amazon olan.

Bu kriterle bulabildiğim modeller şunlar:

Not: Daha önce Samsung 34 Curved bir monitör aldım. Ancak pek beğenmedim diye iade ettim.

Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.
Hem uygun hem Usb-c bağlantısı olan hem de görüntü kaliteli yüksek bir monitör maalesef bulamadım.

Dün akşam Vatan Bilgisayar'dan lg-27-27gn880-b monitörü satın aldım. Mecburen Hdmi ile bağlantı sağladım 60 hz alabiliyorum. Şimdilik iyi gibi bakalım artık.

Buradan bir şey sormak istiyorum. Display port kablo ile dönüştürücü vasıtasıyla hdmi bağlantısı yapsam hz açısından herhangi bir değişiklik olur mu?

Son düzenleme:
Merhaba,

Genelde gündelik işler için evde dizüstü bilgisayar ile kullanılacak, aynı zamanda Mi Box s bağlayıp (mümkünse 4K) film izleyebileceğim bir monitör arayışındayım. Bilgisayarda hiç oyun oynamıyorum.

Dizüstü bilgisayarımda HDMI 1.4b çıkışı mevcut. Ayrıca USB-C ile hem görüntü hem şarj bağlantısı yapabiliyorum. Servis "modeliniz HDMI'da 3840x2160@30Hz'e kadar ve USB-C'de 3840x2160@60Hz'e kadar çözünürlükleri destekler." dedi.

Bir diğer konu da örneğin ben Type-C çıkışı olmayan 2K çözünürlükte 75 Hz veya 100 Hz bir monitör alsam. HDMI ile maksimum kaç Hz görüntü alabilirim? Ya da Full HD 144 Hz bir monitör alsam yine HDMI ile maksimum kaç Hz görüntü alabilirim?

Aradığım genel özellikler aşağıdaki gibidir;

-2K veya 4K çözünürlük,
-IPS ve renkleri düzgün veren pikselleri saymayacağım bir paneli olan,
-USB-C bağlantı noktası olan (dizüstü bilgisayarımı 65 W ile şarj edebilecek),
-Mümkünse dahili hoparlörü olan,
-Ve yine mümkün ise satıcısı Amazon olan.

Bu kriterle bulabildiğim modeller şunlar:

Not: Daha önce Samsung 34 Curved bir monitör aldım. Ancak pek beğenmedim diye iade ettim.

Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.
Hem uygun hem Usb-c bağlantısı olan hem de görüntü kaliteli yüksek bir monitör maalesef bulamadım.

Dün akşam Vatan Bilgisayar'dan lg-27-27gn880-b monitörü satın aldım. Mecburen Hdmi ile bağlantı sağladım 60 hz alabiliyorum. Şimdilik iyi gibi bakalım artık.

Buradan bir şey sormak istiyorum. Display port kablo ile dönüştürücü vasıtasıyla hdmi bağlantısı yapsam hz açısından herhangi bir değişiklik olur mu?
Güle güle kullanın. Tecrübelerinizi paylaşırsanız memnun olurum, ben de benzer modellere bakıyorum. Bence son sorunuz çok yerinde, Display port dönüştürücüsü HDMI bağlantıyı hızlandırabilir mi?

Teşekkür ederim. Öncelikle kullanıma göre değişir ama şahsen monitörden çok memnun olduğumu söylemeliyim. Ekran çok güzel, net ve parlak. Samsung 34 inç curved va monitörden sonra çağ atlamış gibiyim. Oyun oynamadığım için oyun performansı konusunda pek bilgim yok. Film izlemek ya da fotolara bakmak çok zevkli. Ergo ayak zaten muhteşem, cihaz her yöne hareket ediyor.

Bütçeniz bu aralıktaysa monitörü tavsiye ederim. Type-c ya da usb'li modelleri de mevcut ama tabi fiyat gitgide artıyor.

hdmi - dp konusunda henüz bir bilgiye sahip olamadım. Şu an dizüstü bilgisayarımda hdmi 1.4b ile 2k çözünürlükte 60 hz alabiliyorum. Yeni bir hdmi kablosu siparişi verdim. Gelsin bakalım hz de bir artış olacak mı deneyip göreceğiz.
Arkadaşlar yeni konu açmak istemediğim için burdan yazıyorum. Üstte de belirttiğim gibi bilgisayarımda hdmi 1.4b portu mevcut.

1920x1080 çözünürlükle 120 hz alabiliyorum. Ancak 2560x1440 çözünürlükte 60 hz alabiliyorum.

Yeni ugreen 2.0 kablo aldım ama sonuç değişmedi. Sizce paugge 2.1 kablo mu almalıyım yoksa alabileceğim maksimum hz bu mudur?

Ayrıca her türlü 8 bit renk derinliğini aşamıyorum. Bunun bir yolu var mıdır?

Son düzenleme:
Yeni mesaj oluşturmadığınız sürece dikkat çekeceğinden şüpheliyim, ben oluşturmuş oldum şu an tabi.
Evet bende farkettim. Burdan tekrar yazayım bari.

Arkadaşlar yeni konu açmak istemediğim için burdan yazıyorum. Üstte de belirttiğim gibi bilgisayarımda hdmi 1.4b portu mevcut.

1920x1080 çözünürlükle 120 hz alabiliyorum. Ancak 2560x1440 çözünürlükte 60 hz alabiliyorum.

Yeni ugreen 2.0 kablo aldım ama sonuç değişmedi. Sizce paugge 2.1 kablo mu almalıyım yoksa alabileceğim maksimum hz bu mudur?

Ayrıca her türlü 8 bit renk derinliğini aşamıyorum. Bunun bir yolu var mıdır?
LG müşteri hizmetlerine yazmıştım. Cevap vermişler.

Dosya Ekleri

• 5BFE855C-2DE4-48CB-A74C-EEAB1B0CCE93.jpeg
    5BFE855C-2DE4-48CB-A74C-EEAB1B0CCE93.jpeg
    60,4 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı