USB diskine erişilemiyor

alperen peker

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.
Bir hafta önce elime geçen okuma engelli flash diski biçimlendirirken bir hata yaptım. Windows USB'ye ulaşamıyor, bu yüzden hiçbir yerde biçimlendir ibaresi çıkmıyor. Sayfalarda gördüğüm bütün kodları ve programları denedim neredeyse ama yine de biçimlendiremedim. Konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olursanız çok sevinirim. 4 farklı PC'de denedim bu arada.

Arkadaşlar merhaba.
Bir hafta önce elime geçen okuma engelli flash diski biçimlendirirken bir hata yaptım. Windows USB'ye ulaşamıyor, bu yüzden hiçbir yerde biçimlendir ibaresi çıkmıyor. Sayfalarda gördüğüm bütün kodları ve programları denedim neredeyse ama yine de biçimlendiremedim. Konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olursanız çok sevinirim. 4 farklı PC'de denedim bu arada.
Biçimlendirirken nasıl bir hata yaptınız?

CMD ile diskpart üzerinden biçimlendirmeyi denediniz mi?

list disk komutunu diskpart üzerinde kullandığınızda disk listede gözüküyor mu?

CMD (yönetici olarak çalıştır)
"Diskpart"
Select disk 1 (flash belleğin numarasını yazın listedeki)
Clean (diskin bütün verileri ile bölümlerini siler)
(İsteğe göre) convert GPT veya convert MBR (seçilen diski "GPT" veya "MBR" yapar)
Not: Bu kodları hiçbir hata almadan başarılı bir şekilde uyguladıysan flash belleğin direk gözükmeyecektir bunun için bu bilgisayar > sağ tık > yönet > disk yönetimi siyah bandlı bir cihaz gözükecektir orada yeni birim deyip hiçbir şeye dokunmadan art arda tamam basın bitti.

@24099 hocamın rehberine bakabilirsiniz. İşe yarayabilir.

Arkadaşlar merhaba.
Kurtarma imkanı nerdeyse sıfır garantisi varsa garantiye gönderin.

Biçimlendirirken nasıl bir hata yaptınız?

CMD ile diskpart üzerinden biçimlendirmeyi denediniz mi?

list disk komutunu diskpart üzerinde kullandığınızda disk listede gözüküyor mu?
gözüküyor cmd üzerinden formatlamayı ve biçimdeğiştirmeyi denedim içi boş sadece windows engel attığı için biçimlendirmiyor.
CMD (yönetici olarak çalıştır)
"Diskpart"
Select disk 1 (flash belleğin numarasını yazın listedeki)
Clean (diskin bütün verileri ile bölümlerini siler)
(İsteğe göre) convert GPT veya convert MBR (seçilen diski "GPT" veya "MBR" yapar)
Not: Bu kodları hiçbir hata almadan başarılı bir şekilde uyguladıysan flash belleğin direk gözükmeyecektir bunun için bu bilgisayar > sağ tık > yönet > disk yönetimi siyah bandlı bir cihaz gözükecektir orada yeni birim deyip hiçbir şeye dokunmadan art arda tamam basın bitti.
maalesef clean yapamıyorum kabul etmiyor.
Bilgisayarıma sağ tıklayıp yönet > disk yönetimini seç. USB diskin orada görünüyor mu kontrol et.
gözüküyor.
@24099 hocamın rehberine bakabilirsiniz. İşe yarayabilir.
hemen bakıyorum.
Kurtarma imkanı nerdeyse sıfır garantisi varsa garantiye gönderin.
garantisi bitti içinde kurtarılacak dosya yok kullanıma devam etmek istiyorum sadece.

Geri
Yukarı