Çözüldü USB ile format atılamıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Dark Dean

Hectopat
Makaleler
1
Bilgisayarıma format atmak için Windows 10 ×64 bit için USB'ye dosyaları yükledim. Boot menüden USB'yi seçtim ama kurulum ekranı bir türlü gelmedi. '-' bu işaret sürekli yanıp sönüyor ve kurulum ekranı gelmiyor. Elimde format CD yok. Nasıl format atabilirim?

Çözüm
Windows 10 ×64 bit indirdim. Kurulum dosyalarını USB'ye attım. USB kurulum dosyası olarak gözüküyor.

Öyle çalışmaz hocam yaptığın hata burada. Rufus ile ISO dosyasını USB'ye yazdır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam bende de şöyle bişe var, SSD aldım sıfır. Neyse rufusla isoyu yazdırdım biostan da usbyi en üste aldım ama yok Acer logosunda kalıyor öylece. Bir gece bekledi sonuç yine aynı ne yapmam lazım?
İnanın bilmiyorum. Belki de bilgisayarınızın UEFI desteği yoktur. Ben sadece bu olay başıma geldiğinde bir duşa girip çıktım, o yarım saatlik dilimde de boot ekranını kendi kendine geçmişti zaten makine. Eğer Laptop ise çok çok alakasız ama Çözüm: Windows 10 Kurulumunda Sürüm Seçememe bu konudaki öneriyi deneyebilirsiniz
Yeni bir metin dosyası oluşturuyoruz.
İçerisine aşağıdaki kodu yazıyoruz.
Kod:
[Channel]
Retail
Ardından Farklı Kaydet diyoruz, Kayıt Türünü Tüm Dosyalar seçtikten sonra Dosya ismini ei.cfg yapıyoruz. oluşturduğumuz yükleme medyasının içerisine giriyoruz.
Source klasörünü bulup oluşturduğumuz dosyayı içerisine atıyoruz.
Ardından kuruluma geçebilirsiniz.

Sizin için Rufus indirdim fakat ISO dosyam olmadığı için uygulamalı gösteremiyorum. ISO dosyasını USB belleğe yazdırırken işaretlediğim yerden MBR yazanı seçin. Eki Görüntüle 1151271

Adımları teker teker yaptım. Şimdi bekliyorum. Ne zaman olur bilmiyorum umarım olur.
Rica ederim, @Nailed It hocamın da dediği gibi sisteminiz eski ise disk bölüm düzenini GPT, yeni ise MBR yapın ve indirdiğiniz ISO'yu USB'ye Rufus ile yazdırın. Sonra USB boot seçeneğini BIOS'tan ilk sıraya alın ve kurulum yapın hepsi bu kadar.

Söylediğiniz gibi yaptım. Yine "-" bu işaret yanıp sönüyor. Bekleyeceğim umarım hallolur.
Sabırla bekleyin. Benim eski bilgisayarımda hep öyle oluyordu 10 dakika sonra kurulum ekranı geliyordu.

Ekran bir anda turuncu oldu ve dikey çizgiler oluştu. Korkup yeniden başlattım neyse ki ekran geldi.
@Dark Dean hocam sisteminiz eski ise sizi 5 10 dk bekletir neden bilmiyorum ama benim de 14 yıllık bilgisayarım vardı Pentium'lu onda böyle oluyordu. Windows 7 kurarken de Windows 10 kurarken de.

Sistem epey eski. Henüz geldi ekran şükür ki.
Dostlar bu sefer de sürücü bölümü 4 tane ama hiçbirine yükleme yapmıyor. Hiçbirini seçemiyorum ve ileriye basamıyorum. Ne yapacağım.
Dostlar kurulum bitti. Normalde yerel disk C ve ayrıyeten D disk olurdu. Bir hata oluştuğu için sadece C disk var bu şekilde kurulum yaptım yapacak bir şey yok. Her şey için çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Adımları teker teker yaptım. Şimdi bekliyorum. Ne zaman olur bilmiyorum umarım olur.

Söylediğiniz gibi yaptım. Yine "-" bu işaret yanıp sönüyor. Bekleyeceğim umarım hallolur.

Ekran bir anda turuncu oldu ve dikey çizgiler oluştu. Korkup yeniden başlattım neyse ki ekran geldi.

Dostlar bu sefer de sürücü bölümü 4 tane ama hiçbirine yükleme yapmıyor. Hiçbirini seçemiyorum ve ileriye basamıyorum. Ne yapacağım.
Dostlar kurulum bitti. Normalde yerel disk C ve ayrıyeten D disk olurdu. Bir hata oluştuğu için sadece C disk var bu şekilde kurulum yaptım yapacak bir şey yok. Her şey için çok teşekkür ederim.
C ve D disklerinin oluşması için kurulum esnasında diskini bölmen gerekiyordu, sağlık olsun. Tek disk kullanmanın da bir zararı yok en nihayetinde.

Sorunu çözmene sevindim, eğer disklerini bölmek istersen disk yönetimi kısmından C ve D diye iki yerel disk oluşturabilirsin. İstersen bu konuda da yardımcı olurum. Bu konu özelinde mesajlar çözüm olduysa çözüm olarak işaretlemeni rica ediyorum.
Hocam bende de şöyle bir şey var, SSD aldım sıfır. Neyse Rufus'la ISO'yu yazdırdım BIOS'tan da USB'yi en üste aldım ama yok Acer logosunda kalıyor öylece. Bir gece bekledi sonuç yine aynı ne yapmam lazım?

Yeni bir konu açıp sistem özelliklerinizi ve sorununuzu ayrıntılı olarak yazın beni de etiketleyin, yardımcı olalım.

C ve D disklerinin oluşması için kurulum esnasında diskini bölmen gerekiyordu, sağlık olsun. Tek disk kullanmanın da bir zararı yok en nihayetinde.

Kurulum esnasında sorun çıktı. Ayrı 4 tane bölüm vardı ama kurulum olmuyordu. GPT olmadığı kurulum olmuyor dedi. İnternetten araştırma yaptım CMD ile her şeyi hallettim. Ama bu sefer disk tek gözükmeye başladı. Başka çıkar yol yoktu mecburen tek gözüken diskte kurulum olduğu için onu seçtim. O yüzden sadece yerel disk C var.

Kurulum esnasında sorun çıktı. Ayrı 4 tane bölüm vardı ama kurulum olmuyordu. GPT olmadığı kurulum olmuyor dedi. İnternetten araştırma yaptım CMD ile her şeyi hallettim. Ama bu sefer disk tek gözükmeye başladı. Başka çıkar yol yoktu mecburen tek gözüken diskte kurulum olduğu için onu seçtim. O yüzden sadece yerel disk C var.
Disk yönetimini açıp ekran atarsanız sorunu çözebiliriz.

Disk yönetimini açıp ekran atarsanız sorunu çözebiliriz.

Ekran görüntüsü 2021-08-30 113718.png

Geri
Yukarı