USB ile Windows Kurmak

Zelaroth

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle merhaba, ben USB ile Windows kurmak istiyorum. USB sürücüsünü Rufus tarzı programlar aracılığı ile Windows kurulum diskine dönüştürmek mümkün fakat esas sorularım şunlar ki; USB'mi format diskine dönüştürdükten sonra eski depolama birimi haline dönüştürebiliyor muyum? İçerisinde bir takım dosyalar var çünkü bunları başka bilgisayara aktaracağım ve sonrasında format attıktan sonra dosyaları USB'min içerisine yeniden kopyalamak istiyorum. İkinci sorum ise; Windows 1 aylık ücretsiz deneme sürümü veriyor mu acaba? Yaklaşık 1 ay onu kullanıp sonra siteden orijinal OEM Windows keyi almak niyetindeyim bu nedenle soruyorum. Şimdiden bütün cevaplar için sağ olun, var olun.

Evet format USB'nizi biçimlendirerek tekrardan istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Windows üzerinden normal disk biçimlendirme gibi biçimlendirme yapabilirsiniz. Windows 10 tam 1 ay mı emin değilim ama belli bir süre deneme imkanı veriyor. Hatta bittikten sonra da tamamen kullanamıyor olmuyorsunuz. Sağ altta "Etkinleştirin" tarzı bir yazı yazıyor.

Evet format USB'nizi biçimlendirerek tekrardan istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Windows üzerinden normal disk biçimlendirme gibi biçimlendirme yapabilirsiniz. Windows 10 tam 1 ay mı emin değilim ama belli bir süre deneme imkanı veriyor. Hatta bittikten sonra da tamamen kullanamıyor olmuyorsunuz. Sağ altta "Etkinleştirin" tarzı bir yazı yazıyor.
Çok sağ olun gerçekten çok yardımcı oldunuz, peki Rufus nasıl bir yazılımdır USB sürücümüzü Windows format diskine çevirmekte acaba? Farklı bir yazılım öneriniz olursa onu da kullanabilirim, çok sağ olun tekrardan.

Çok sağ olun gerçekten çok yardımcı oldunuz, peki Rufus nasıl bir yazılımdır USB sürücümüzü Windows format diskine çevirmekte acaba? Farklı bir yazılım öneriniz olursa onu da kullanabilirim, çok sağ olun tekrardan.
Technopat Sosyal olarak işletim sistemi USB'si hazırlamada Rufus programını öneriyoruz. Çoğu kişi de bu programı kullanıyor zaten. Kolay kullanımlı ve iş gören bir program.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı