USB nasıl onarılır?

D4NG3R0U5

Picopat
Herkese merhaba. Dün ISO yazdırma hakkında konu açmıştım, flashdisk'teymiş sorun. Başka flashdisk ile yazdırıyorum şimdi. İlk kullanmaya çalıştığım, Hi-Level 32 GB olan A101'den aldığım bir flash. Görsel ekledim onu nasıl düzeltirim? Terminalde lsblk komutundan sonra çıktıda dahi görünmüyor bu arada ismi. Gparted da baktım orada da görünmüyor USB?

Dosya Ekleri

• IMG_20220305_123501.jpg
    IMG_20220305_123501.jpg
    255,4 KB · Görüntüleme: 60
Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba. Dün ISO yazdırma hakkında konu açmıştım, flashdisk'teymiş sorun. Başka flashdisk ile yazdırıyorum şimdi. İlk kullanmaya çalıştığım, Hi-Level 32 GB olan A101'den aldığım bir flash. Görsel ekledim onu nasıl düzeltirim? Terminalde lsblk komutundan sonra çıktıda dahi görünmüyor bu arada ismi. Gparted da baktım orada da görünmüyor USB?
Nanoteknoloji olduğundan yapılabilecek pek bir şey yok ama Flaşın plastiğin çıkartıp USB kısımlarının lehimlerini kontrol edin.
Öncelikle bicimlendirin
Gözükmüyor diyor.

Öncelikle bicimlendirin
Diskler dışında hiçbir yerde görünmüyor ki.
Nanoteknoloji olduğundan yapılabilecek pek bir şey yok ama Flaşın plastiğin çıkartıp USB kısımlarının lehimlerini kontrol edin.
Maalesef onu yapamam çünkü diğer flashlar gibi plastik kaplaması yok sadece metal.
Farklı pc de denediniz mi
Telefonda denedim onda da görünmüyor.
@Polorchen

Dosya Ekleri

• IMG_20220305_130012.jpg
    IMG_20220305_130012.jpg
    43,5 KB · Görüntüleme: 39
Bugünü ona ayırdım. Fayda yok ne yapsam sorun çözülmedi. Pense ile bir güzel yamultup salladım çöpe az önce :)
Geçmiş olsun hocam bu tarz ürünler seri üretim olduğu icin teknik ve yazılımsal sorunlara maruz kalınıyor sandisk toshiba öneririrm tabiki araştırmanız da fayda var

Geri
Yukarı