USB olmadan temiz kurulum olur mu?

JuniorFd

Hectopat
USB ve Rufus kullanmadan Windows 10 yükleme aracı ile format attım, her şeyi silerek yükle dedi öyle yaptım, şimdi temiz kurulum yapmış oluyor muyum? Yoksa önceki Windows'tan kalan bazı dosyalar hala SSD içinde duruyor mu? Çünkü her şeyi silerek yüklememe rağmen sanki SSD doluluk oranım biraz yüksek gibi geldi ve 2 tane programın dosyasını masaüstüne çıkarmıştı ama sadece simgesi vardı programı yoktu bu ne demek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır, temiz kurulum denen şey USB ile format atmak ve bunu yaparken işletim sisteminin yüklü olduğu diski tamamen biçimlendirmektir.

USB ve Rufus kullanmadan Windows 10 yükleme aracı ile format attım, her şeyi silerek yükle dedi öyle yaptım, şimdi temiz kurulum yapmış oluyor muyum? Yoksa önceki Windows'tan kalan bazı dosyalar hala SSD içinde duruyor mu? Çünkü her şeyi silerek yüklememe rağmen sanki SSD doluluk oranım biraz yüksek gibi geldi ve 2 tane programın dosyasını masaüstüne çıkarmıştı ama sadece simgesi vardı programı yoktu bu ne demek?
Format ile aynı olay olmuyor. Özellikle sıkıntı yaşanıyorsa çökme olur performans kaybı gibi durumlarda format önerilir. Tabi birde satılırken vs. Hard olarak silmek gerekiyor tabi program var satarken orası farklı bir durum. Ama onun dışında senin yaptığın işlem sıfırlamak.

Anladım, mecbur usb ile temiz kurmalıyım o zaman, windows update de ücretsiz windows 11 yükseltme seçeneği geliyor, onu yüklediğimde ürün anahtarım yoksa bile orijinal windows 11 edinmiş mi oluyoruz? Yani birkaç ay sonra sağ altta windows kopyası orijinal değil uyarısı alır mıyız?

Anladım, mecbur USB ile temiz kurmalıyım o zaman, Windows Update de ücretsiz Windows 11 yükseltme seçeneği geliyor, onu yüklediğimde ürün anahtarım yoksa bile orijinal Windows 11 edinmiş mi oluyoruz? Yani birkaç ay sonra sağ altta Windows kopyası orijinal değil uyarısı alır mıyız?

Orijinal kurulur tabii. Sistemin desteklediğini bildiriyor. Ayrıca lisans yoksa elbette kısıtlamalar yaşarsın. OEM key almaya bak.

Anladım, mecbur usb ile temiz kurmalıyım o zaman, windows update de ücretsiz windows 11 yükseltme seçeneği geliyor, onu yüklediğimde ürün anahtarım yoksa bile orijinal windows 11 edinmiş mi oluyoruz? Yani birkaç ay sonra sağ altta windows kopyası orijinal değil uyarısı alır mıyız?

Hayır, tabii ki. Eğer Windows 10'unuz orijinal ise, Windows 11 de orijinal olur. Eğer anahtarınız yoksa, 11'i yapsanız bile yine o uyarıyı görürsünüz.

Tabii ki orijinal Windows edinirsiniz, dediğiniz uyarı değil de "Windows'u Etkinleştir" uyarısı çıkabilir o da ürün anahtarınız yoksa çıkar. Ürün anahtarları da pahalı değil alın bir tane anakarta gömülen kurduğunuz her Windows lisanslı kurulsun. Windows 10 lisansları 11'de de çalışıyor.

Orijinal kurulur tabii. Sistemin desteklediğini bildiriyor. Ayrıca lisans yoksa elbette kısıtlamalar yaşarsın. OEM key almaya bak.
Hocam arkadaşın herhalde bahsetdiği şey, eğer windows 10'da herhangi bir ürün anahtarım yoksa windows 11'e yükseltince ürün anahtarı etkin bir şekilde olur mu? diye sormak istedi bende bunun cevabını verdim

Yeni konular

Geri
Yukarı