USB'den bağlı HDD'yi farklı PC'den formatlamak

• Konuyu başlatan Fuski
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 427

Fuski

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba.
Elimde eski Dizüstümün HDD'si mevcut. Boşta duran laptopumun HDD'si bozulmak üzere olduğundan bu HDD'yi o laptopta kullanmak istiyorum. Herhangi bir laptopun içini açma gibi bir duruma geçmeyeceğimi öncelikle belirtiyim. Elimde laptop HDD'si için kızak ve USB bağlantısı var yani bağlantıda herhangi bir problemim yok. Bu HDD'yi ana Masaüstü bilgisayarımdan sanal ortamda formatlayıp Windows yükleyebilir miyim? Örneğin VirtualBox gibi ve yükledikten sonra dizüstüne bağlayınca sorunsuzca kullanabilir miyim işletim sistemini? Fikirlerinizi bekliyorum.

Merhaba.
Elimde eski dizüstümün HDD'si mevcut. Boşta duran laptopumun HDD'si bozulmak üzere olduğundan bu HDD'yi o laptopta kullanmak istiyorum. Herhangi bir laptopun içini açma gibi bir duruma geçmeyeceğimi öncelikle belirtiyim. Elimde laptop HDD'si için kızak ve USB bağlantısı var yani bağlantıda herhangi bir problemim yok. Bu HDD'yi ana masaüstü bilgisayarımdan sanal ortamda formatlayıp Windows yükleyebilir miyim? Örneğin VirtualBox gibi ve yükledikten sonra dizüstüne bağlayınca sorunsuzca kullanabilir miyim işletim sistemini? Fikirlerinizi bekliyorum.

Windows 10 belki ama Windows 7 ise açılmaz.
Sürücü kaynaklı sorun yaşar ve mavi ekran yersiniz.

HDD'yi zaten laptopa takmayacak mısınız? Doğrudan o HDD'yi kullanacağınız laptopa takıp o laptop üzerinde format atmanız en mantıklısı olacaktır.

Windows 10 belki ama Windows 7 ise açılmaz.
Sürücü kaynaklı sorun yaşar ve mavi ekran yersiniz.
Anladım. Windows 10 iso su elimde mevcut hangi yöntemle en rahat işletim sistemi yükleyebilirim bu hdd ye
HDD'yi zaten laptopa takmayacak mısınız? Doğrudan o HDD'yi kullanacağınız laptopa takıp o laptop üzerinde format atmanız en mantıklısı olacaktır.
Çok fazla denedim, Laptopun sanırım eskiliğinden kaynaklı format atmak o laptop ta işkence. Kendi hdd sine format atarken bile çok zorlanmıştım :/ çok fazla hata veriyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı