USB'den XP Formatı Atma

Onus797

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Ben bilgisayarıma Windows XP kurmak istiyorum. Flash bellekten kuracağım ama kurmayı beceremiyorum.
Bana yardımcı olabilir misiniz? Ben böyle işlerden pek anlamıyorum da. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet izledim ama pek bir şey anlamadım. :(
Yani anladım da Xp kuramıyorum sadece. Bir iki kere Windows 7 ve 8.1 kurmuştum.

Ben XP'yi bırakalı yıllar oldu hatırlamıyorum ki hiç bir şeyini. Bence sen de bırakmalısın artık.

Konu ile ilgili birkaç rehber buldum. İzleyin. Bu arada RAM'iniz 1 GB üstü ise Windows 8.1 tavsiye ederim. Çünkü, XP ile destek 8 Nisan 2014'te bitecek.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben XP'yi bırakalı yıllar oldu hatırlamıyorum ki hiç bir şeyini. Bence sen de bırakmalısın artık.
Kardeş bak benim bilgisayarımda Windows 7 Home Basic yüklü ve chromede kasıyor. Hiç bir şey açmadan. En kotu oyunları bile oynayamıyorum. :(

Casper'ım vardı oda servise gitti. 8GB Ram, 4GB ekran kartı, 2.50 ghz işlemci turbo ile 2.90 i5 işlemci vardı.

Ama bu pcyle oyalanmak zorunda kaldım. :( Ve windows 7'yi zor kaldırıyor. GTA Vice City bile oynanmıyor yani düşün.

Win to Flash uygulamasıyla kolay bir şekilde XP için USB bellek hazırlayabilirsin. Türkçe dil desteğininde olması lazımdı programın.

Windows 8.1'de 7'ye göre çok daha iyi çalışacaktır. Ayrıca XP'ye göre de iyi çalışacaktır. Birde IE kullanın madem Chormium projesindeki tarayıcılar kasıyorsa. IE sıkıntı yaratmayacaktır.

Masaüstünde Windows + R = cmd

diskpart
list disk
select disk 1
clean
create partition primary
select partition 1
active
assign
exit
exit

Daha sonra USB'yi FAT32 ve Cluster boyutu 32 KB yap sonra .ISO sağ tık > çıkart > USB seç atsın sonra Boot menüde USB ni seçip at formatını. Bende işe yaradı.

Son düzenleme:
Usbnin içine XP yüklediysen bilgisayar açılırken boot menüye girerek oradan usbni seçerek boot edebilirsin.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı