USB'ye İşletim Sistemi Kurmak

Buna deyinmeden geçemiyeceğim de , linux kullanıyorsun güzel ama chrome niye kullanıyorsun ? Ben bi linuxcudan vivaldi brave veya firefox kullanmasını beklerdim üzdü biraz.
Blink motorunu kullanan ya da chromium tabanlı tarayıcılar chrome olarak simgeleniyor Technopat Sosyal'de (opera hariç).

Buna deyinmeden geçemiyeceğim de, Linux kullanıyorsun güzel ama Chrome niye kullanıyorsun? Ben bir linuxcudan Vivaldi Brave veya Firefox kullanmasını beklerdim üzdü biraz.
Qutebrowser kullanıyorum. Qutebrowser blink kullandığından dolayı tarayıcı Chrome olarak görünüyor.
Blink motorunu kullanan ya da Chromium tabanlı tarayıcılar Chrome olarak simgeleniyor Technopat Sosyal'de (Opera hariç).
Yeni Edge'de Chrome olarak simgelenmiyor diye biliyorum.

Öncelikle kullanacağınız usb okuma ve yazma hızlarını kontrol ederseniz sağlıklı olacaktır. Bu noktada performans sorunu yaşamamak için iyi bir okuma yazma hızı olan bir USB tercih etmeniz önemli.
İlk olarak USB kapasitesinide düşünerek yeterli alan oluşturacak bir alanınız var ise rahat tercih edebilirsiniz USB 'nizin alanı kısıtlı ise düşük alan tutan bir distro seçersiniz.

Bundan sonrası için distro beğeninize kalmış ancak farklı bilgisayarlarda çalışma yapıyorsanız.
Yuvarlanan bir sürüm seçmemeniz daha iyi olur gibi ama ben USB 'de endeavouros kullanıyorum ve memnunum arch tabanlı iyi bir tercih ancak yuvarlanan bir sürüm ben kapasite ve bağlantı sorunu yaşamıyorum o nedenle güncel gidebiliyorum.

Windows kurmak istiyorsan en az 32 GB alan olması gerekir bir de USB belleğin hızlı olmalı bu özellikleri karşılamıyorsa Linux kur.

Yeni konular

Geri
Yukarı