Utangaçlığı nasıl yenebilirim?

Discord adresinizi kız olduğu için verdiğinizi düşünmeye başladım. Acaba ben de olsa yapar mıydınız?

Tabii ki de. Discord üzerinden birçok kişiye sorunu hakkında yardımda bulundum.

1628175543089.png

Ben de baya bir utangaçtım, hala birazcık var tabii ki ama yine de utangaçlığımı yendim diye düşünüyorum. Benim ilkokul öğretmenim bana bu konuda baya baya bir yardımcı oldu. Tavsiye vereceksem ise insanlarla göz teması kurun, yeni tanıştığınız insanlarla samimi olmaya çalışın, zorlayın yanı kendinizi. Geri tepmediğini anlayınca yavaş yavaş geçecek. Ben hep böyleyim, insanlarla hep samimi olurum. Bence en önemlisi cesur olmak. Şu olur bu olur diye beyninizi kemireceğinize bırakın olsun. Hayatta her şey düzenli, mükemmel geçecek değil ya, utangaç olmak yerine saçma olsa bile cesur olmak bence daha mantıklı. Ama tabii ki bu durum "Şunu yap, bunu yap" demek ile geçecek bir durum değil. O yüzden isterseniz psikolojik yardım almayı düşünebilirsiniz.

Olmazsa da yapacak bir şey yok. Herkes dışa dönük biri olmak zorunda değil. Sadece bu durum ikili ilişkilerinizi etkilemesin yeter. Arkadaş falan edinin yani.

Utanmaktan değil, utanmamaktan kork. Zamanla alışırsın, takma kafaya. Zaten her taraf aşırı özgüvenli egolu maymunlarla dolu.

Geri
Yukarı