UyduNet Wifi Hız Sorunu

Erdem20

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
İyi günler. Uydunet 24Mbps 75GB AKN internet kullanıyorum. 2 adet bilgisayarım mevcut, birine kablolu olarak bağlı birine wifi den bağlı. Kablolu kullandığım PC'den sabit 24Mbps alabiliyorum fakat Wifi olarak kullandığım PC'de 5Mbps 15Mbps arası dalgalı olarak hız alıyorum. Bunun bir çözümü olabilir mi ?

Bir çok sorun olabilir, o nedenle çözüm için öncelikle sorunu belirlemek gerekli.

Diğer bilgisayarın kablosuz alıcısında bir problem olabilir. Kablolu bağladığın bilgisayarı bir de kablosuz olarak dene. Onda da dalgalanma oluyorsa, diğer bilgisayarın kablosuz bağlantısında sorun yok demektir.

Modemde bir sorun olabilir. Bunun için de başka bir modem bağla ve bağlantı kur mümkünse. Eğer dalgalanma düzelirse, sorun modemde demektir.

Etrafta çok sayıda modem, mikrodalga ve benzeri cihaz olan bir ortamda isen (apart, site veya çok sayıda modem olabilecek bir konum) ve 2.4 GhZ frekansından bağlanıyorsan, bu dalgalanma meydana gelebilir. Bu dalgalanmayı her bilgisayarda ve en az iki modemle deneyip de yine de yaşıyorsan, dual band bir modem temin etmeye çalış ve bilgisayarına da dual band bir wifi alıcısı aldığında sorun çözülecektir.
Umarım yardımcı olur. İyi forumlar, iyi geceler...

Uydunet'in modemlerinde Wi-fi'da bu sık karşılaşılan bir durum. Modemle alakalı yani.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı