Uydunet'e Geçişte Püf Noktalar

Egemen

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Doktor
Son dönemde TTNet sıkıntılarının iyice artması, her ay arayıp özür dileyip düzeltmelerine rağmen fazladan fatura kesmeye çalışmaları ve rezil internet kalitesi yüzünden Uydunet ya da Superonline'a geçme kararı aldım.

Ankara'nın göbeğinde olmama rağmen fiber olmadığı için Uydunet'i düşündüm ilk olarak. Apartmanda da hazır zaten kullananlar var. Fiyat olarak da şu anda cazip kampanyaları var. 25 Mbps'e kadar 150 GB AKN paketi 12 ya da 24 ay söz ile uygun fiyatta oldukça.

Uydunet'e geçişte dikkat edilmesi gereken hususlar nedir? Modem olarak iyi ve kötü modemler varmış sanırım. Hangi modemi vermelerini istemeliyim? Yüksek hız paketini düşündüğüm için ayrı modem seçenekleri olacak anladığım kadarıyla zaten.

Modem konusu dışında sık sık kesintiler oluyor mu? Hafta içi mesai saatleri içinde kesinti olmasına tahammül edemeyiz çünkü babam işi için kullanıyor.

Fiber olsa Superonline ilk düşüneceğim olurdu zaten ama olmadığı için Uydunet'i ön plana aldım.

Kullanan üyelerimiz tecrübelerini ve püf noktalarını, mümkünse memnuniyet ya da sıkıntılarını anlatırsa sevinirim.

Herkese iyi günler.

Modem olarak artık herkese Docsis 3.0 modem veriyorlar. Ve bu gayet iyi bir modem. 5 Yıldır kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadım. Bana kesinti geçen hafta oldu. O da bilgisiz teknik servisin başka dairenin internetini keserken bizim internetin kablosunu kesmesiydi. Yani ISS ile ilgili hiçbir kesinti yaşamadım. Haftasonu dahil akşam saat 22.00'a kadar teknik servis evinize gelebiliyor. Fiyatları ve hız kalitesi mükemmel.

Şu düşüncenizde kendimi gördüm. İnternet konusunda şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadım fakat "cbw-383z4" model modemi kesinlikle evinize sokmayın, gerçi büyük bir ihtimalle bu modemden başka bir modem getirmeyecekler. Modemin wireless performansı gerçekten çok kötü zaten modelini googlelarsanız anlayacaksınız ne demek istediğimi. İnternet konusuna dönecek olursak işiniz olur mu bilmiyorum fakat AKK'yi geçmenize rağmen upload hızınızı düşürmüyorlar. Bir sorun olursa (ki bende olmadı komşumuzdan aldığım duyum) eve kadar gelip gerekli testleri yapıyorlarmış. Şimdiden hayırlı olsun.

Sormak istediğiniz soru varsa cevaplayabilirim.

nternet konusunda şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadım fakat "cbw-383z4" model modemi kesinlikle evinize sokmayın, gerçi büyük bir ihtimalle bu modemden başka bir modem getirmeyecekler.
Bana 5 yıl önce Docsis 2.0 CBW-700V verdiler. Sıkıntısız bir şekilde kullanıyorum. Evet biraz wireless gücü düşük ama 80M2 evin heryerinde çekiyor.

Siz 25Mbps hız düşündüğünüz için size Docsis 3.0 modem getireceklerdir. Docsis 2.0 20Mbps üstünü desteklemiyor.

Sanırsam Technopat ofisi de UyduNet kullanıyor. Recep Baltaş'ın yorumunu da alsak iyi olur. @Recep Baltaş

@ZubizukTumTum başka birisinin konusunun altında soru sormak ne kadar etik bilmiyorum fakat, bu modemle de sıkıntı çıkarmayacak ve 3 duvar kadar öteye internet sağlayabilecek bir AP önerebilir misiniz ? Fiyat en fazla 100tl olmak şartıyla.

@ZubizukTumTum başka birisinin konusunun altında soru sormak ne kadar etik bilmiyorum fakat, bu modemle de sıkıntı çıkarmayacak ve 3 duvar kadar öteye internet sağlayabilecek bir AP önerebilir misiniz ? Fiyat en fazla 100tl olmak şartıyla.
İnternette bunu kullananı gördüm. TP-link TL-WR841N. Fiyatı 65 TL.

Daha ayrıntılı bilgi için 444 0 126 yı araman daha iyi olacaktır. Onlar hangi Access Pointlerin çalıştığını biliyorlardır.

Recep Bey de modemlerinin çok iyi olmadığını söyledi. Tek sıkıntı o gözüküyor benim için de. Var olanlar içinde en iyisi hangisidir? Dediğiniz modemi istemiyorum daha iyisini verin diye baskı yapabilirim yeni geçeceğim için sonuçta.

Recep Bey de modemlerinin çok iyi olmadığını söyledi. Tek sıkıntı o gözüküyor benim için de. Var olanlar içinde en iyisi hangisidir? Dediğiniz modemi istemiyorum daha iyisini verin diye baskı yapabilirim yeni geçeceğim için sonuçta.
Daha iyisi derken pek fazla seçenek yok. Geldiklerinde en iyisi hangisiyse onu isteyin. Çoğu modem takılamıyor çünkü. Modeminiz bozulursa sadece UyduNet'den temin edebiliyorsunuz.

En iyi modemler NETMASTERCBW-383ZN DOCSIS 3.0 802.11N KABLOSUZ MODEM olarak gözüküyor.

Fiyatı da 144TL. Ama yeni üyelere ücretsiz diye biliyorum.

Kesinti olmadıktan sonra modem de o kadar sıkıntı değil aslında. Babam zaten LAN kablo takacak. Kaç LAN portu var bilmiyorum modemlerde ama hiç olmadı odama çekerim bir tane ben de.

En iyi modem konusunda diretirim yine de. Bunun dışında dikkat edilecek bir husus yok sanırım.

Akk işlemezse ben de çok memnun olurum zaten. Her ihtimale karşı 150'lik paketi alacağım yine de.

25 Mbps'e kadar pakette hız ne kadar oluyor peki yaklaşık?

Daha iyisi derken pek fazla seçenek yok. Geldiklerinde en iyisi hangisiyse onu isteyin. Çoğu modem takılamıyor çünkü. Modeminiz bozulursa sadece UyduNet'den temin edebiliyorsunuz.
Yanlış bilgi vermeyiniz dışarı dan kendiniz aldığınız NetMaster uydunet modeminizi yetkili servisi arayarak etkin hale getirebiliyorsunuz. Ancak size tavsiyem modemi kendilerinin getirmesi dışarı dan aldığınız da biraz tuzlu olabiliyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı