Uydunet'e Geçişte Püf Noktalar

Ancak size tavsiyem modemi kendilerinin getirmesi dışarı dan aldığınız da biraz tuzlu olabiliyor.
Dışarıdan alınabilen kaç tane modem var bi gösterebilir misiniz ? Docsis 3.0 veya 2.0 olan ? İnternette satılanların %90 ı kullanılmış modemler. Hatta yazmışlar bile. 0 olanlar da zaten topluca alıp satanlar.

Kesinti olmadıktan sonra modem de o kadar sıkıntı değil aslında. Babam zaten LAN kablo takacak. Kaç LAN portu var bilmiyorum modemlerde ama hiç olmadı odama çekerim bir tane ben de.

En iyi modem konusunda diretirim yine de. Bunun dışında dikkat edilecek bir husus yok sanırım.

Akk işlemezse ben de çok memnun olurum zaten. Her ihtimale karşı 150'lik paketi alacağım yine de.

25 Mbps'e kadar pakette hız ne kadar oluyor peki yaklaşık?
Akk nin işlemediğini görmedim. 25Mbps de en az 23Mbps alırsınız.

Dışarıdan almam zaten açıkçası o kadar para harcayamam. Yeni DSL-N12e almıştım zaten şu anki interneti biraz daha iyi hale getirmek için. Verebilecekleri en üst ne varsa onda baskı yaparım artık.

Dışarıdan alınabilen kaç tane modem var bi gösterebilir misiniz ? Docsis 3.0 veya 2.0 olan ? İnternette satılanların %90 ı kullanılmış modemler. Hatta yazmışlar bile. 0 olanlar da zaten topluca alıp satanlar.
2. kere aynı hatayı yapıyorsunuz orada belirtiyorum NetMaster modem diye hala başka modem diyorsunuz tam okuyunuz yorumları.

Dışarıdan almam zaten açıkçası o kadar para harcayamam. Yeni DSL-N12e almıştım zaten şu anki interneti biraz daha iyi hale getirmek için. Verebilecekleri en üst ne varsa onda baskı yaparım artık.
Hız konusunda bir şüpheniz olmasın. Gayet iyi hız veriyorlar. Dedikleri hızı gerçekten veriyorlar.

CBW-383ZN isteyeyim o zaman modem olarak özellikle. Pazartesi iletişime geçerim UyduNet ile. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

Size verecekleri modem CBW-383Z4 ürün olacaktır. 135 metrekare evde yaşıyorum tablette balkon dan sıkıntısız bağlanıyor ancak dediğim gibi ben de biraz araştırdım ve çok sıkıntı çıkarttığını gördüm ama bana şuana kadar sıkıntı çıkartmadı tercih sizin.

Size verecekleri modem CBW-383Z4 ürün olacaktır. 135 metrekare evde yaşıyorum tablette balkon dan çekim gücü az olsa da sıkıntısız bağlanıyor ancak dediğim gibi ben de biraz araştırdım ve çok sıkıntı çıkarttığını gördüm ama bana şuana kadar sıkıntı çıkartmadı tercih sizin.

Sadece kablosuz açıdan fark var sanırım iki modem arasında. Kesinti yapmıyorsa sıkıntı yok. Lan kullanacak babam zaten çok hızlı işlem yapması gerektiği için. Gerekirse DSL-N12E'yı access point olarak kullanırım zaten de o kadar gerek olacağını sanmıyorum.

Egemen AKK geçme den önce kullandığım hizmet :
1-png.83755

AKK geçtikten sonra :
4531283146.png

DipNot : Ev den dükkana 50 metre kablo inmekte ve internet'i tek de kullanmıyorum. :technopat:

Hiçbir sıkıntı olmaz merak etme. 6 senedir kullanıyorum bir sorun yok. Verdikleri modem berbat ötesi yalnız. DSL-N12E'yi hazırda beklet çünkü onu Router olarak kullanman çok iyi olacaktır.

Onun dışında hizmet kalitesi gayet iyi. Sorun çıkmıyor pek ama sorun çıkınca da düzeltmek bilmiyorlar.

İlk 7 gün ücretsiz kapattırabiliyorsun o yüzden ilk 7 gün iyice bir test et, hız değerlerini, ping değerlerini.

Hattı bağlatınca beni çağır buraya neleri test etmen gerekiyor yardımcı olurum. Tekrardan hayırlı olsun.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı