Uygulamaları silmeden sistem nasıl formatlanır?

RAMB0

Decapat
Daha fazla  
Bir hafta önce CS2'de oyunun ara sıra lag'landığını fark ettim, bunu diğer Online oyunlarda da denedim ve onlarda da 2-3 saniyelik dropların girdiğini gördüm. Bende CS2 input lag sorunu gibi bir arama ile karşıma çıkan ilk video da tavsiye edilen boosterx adlı uygulamayı indirdim. Ama bu uygulama Windows Defender'ı kapatma gibi izin vermediğim birçok eylemi gerçekleştirdi.

Uygulamada bulunan Backup dosyasına da dönemiyorum, hata alıyorum. Windows ayarlarımın bozulması çok da sorun değil ancak Defender'ın yetkisiz kullanıcı hatası vermesi bilgisayar için kötü bir durum.

Çünkü internetten sürekli dosya indiren birisiyim ve virüs taraması yapamıyorum. Kayıt defteri üzerinden sahiplik alma için rewownership adlı bir uygulama indirdim o da işe yaramadı.

Bu nedenle bilgisayarı sıfırlayacağım ama Visual code, local gibi uygulamalarda ki verilerimin silinmemesini istiyorum. Kurtarma seçeneklerinden neyi seçmem gerekiyor?

Windows'u uygulamaları, ayarları ve dosyaları silmeden formatlayabiliyorsun. Sistem > Kurtarma kısmından "Windows Update ile sorunları çöz" düğmesine tıkla
1715198660600.png

15GB'a kadar bir dosya indirebilir.

Böyle bir şey yapmadan yedek almayı UNUTMA

Son düzenleme:
@GAA251652 @İsmail Karabacak konuya biraz eksik yazmışım kusura bakmayın. Amacım tüm dosyaları kurtarmak değil. Örneğin bu boosterx zımbırtısının dosyalarını filan silmek istiyorum ama ne dosyası var ne kısayolu. BU tür dosyaların silinmesi lazım. Onedrive yedeklemeyi yaptım, bilgisayarı formatlasam onedrive'ı kurunca muhtemelen bu dosyaların hepsini geri yükleyecek.

@GAA251652 @İsmail Karabacak konuya biraz eksik yazmışım kusura bakmayın. Amacım tüm dosyaları kurtarmak değil. Örneğin bu boosterx zımbırtısının dosyalarını filan silmek istiyorum ama ne dosyası var ne kısayolu. BU tür dosyaların silinmesi lazım. Onedrive yedeklemeyi yaptım, bilgisayarı formatlasam onedrive'ı kurunca muhtemelen bu dosyaların hepsini geri yükleyecek.
Eğer Windows Defender'ı falan zorla kapatmışsa başka şeylerle de oynamış olabilir. Ben sen olsam doğru düzgün bir yedek yaratıp format atardım. Hem bilgisayarını tazeler hem de o programdan kurtulmuş olursun.

Kendin önemli bulduğun her şeyi ya bir hard diske ya da buluta yedekle, şifrelerin falan ezberinde olsun yeniden kurdukça gerekir. Olabildiği kadar uzun süre harca yedeklemede sonra bir şeyi unuttum deme.

Hocam yedekleme işlemini halletiyseniz ve elinizde flash varsa temiz kurulum yoksa ayarlardan herşeyi sil diyerek format atabilirsiniz.

Eğer Windows Defender'ı falan zorla kapatmışsa başka şeylerle de oynamış olabilir. Ben sen olsam doğru düzgün bir yedek yaratıp format atardım. Hem bilgisayarını tazeler hem de o programdan kurtulmuş olursun.

Kendin önemli bulduğun her şeyi ya bir hard diske ya da buluta yedekle, şifrelerin falan ezberinde olsun yeniden kurdukça gerekir. Olabildiği kadar uzun süre harca yedeklemede sonra bir şeyi unuttum deme.
Peki teşekkürler, öyle yapacağız o halde.

Peki teşekkürler, öyle yapacağız o halde.
Eğer senin için çok hassas şeyler varsa bilgisayarında hem bir imaj yedeği al hem de manuel olarak en hassas olan dosyaları yedekle. Hafta sonu geldiği için de kendini yorma, gecenin ortasında falan yaparsan yanlış bir şey yapma ihtimalin de artıyor. Yavaş yavaş yap ki sorunsuz geçsin

Bol şans

Geri
Yukarı