Uyku düzeni nasıl bozulur?

Bozmamaya ne dersiniz? Sizde nasıl bilmem ama ben kaçta yatarsam yatayım sabah 8-9 gibi kalkıyorum yatıp tekrar uyumaya çalışıyorum ancak uyuyamıyorum. İllaki bozacağım diyorsanız bilgisayarın başında oturun. Film izleyin, dizilere başlayın. Oyun seviyorsanız yanınızda bir bardak da kahve alın.

Geceleri oyun oynamaya, dizi/film izlemeye başla. Bilhassa geceleri yemek ye, abur cubur tüket mesela.

Bünyenin alışageldiği düzeni bozmaya, genel planını gece saatlerine yayarak genişletmeye başladığında uyku düzenini de yavaştan bozmaya başlarsın; aslına bakarsan çok da zor değil, en nihayetinde senin uygulamana kalmış.

Bilgisayarın başında dur, yapacak bir şey bulmak çok kolay.

Zaten günüm bilgisayar başında geçiyor oyun oynamak istiyorum fakat içimden gelmiyor yapabilecek bir sürü şeyler var fakat hiçbiri içimden gelmiyor.

Gece kahve iç. Kafein al yani. Sabahları yataktan çıkma. Ne kadar dayanırsan işte.

Yavaş, yavaş yapın hocam. Ben düzelttim. Dün akşam 8'de yattım, bugün sabah 6'da kalktım. Süreç böyle işliyor. Kısacası hemen dayanmanıza gerek yok. Her gün 1 saat ya da 2 saat fazla dayanın düzelir.

Vücut 22:00 ile 03:00 arası hormon salgılıyor bu saatlerde uykunun gelmesi normal en sağlıklısı bu saatlerde uyumak daha iyi olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…