Uyku düzenimi nasıl düzeltebilirim?

Senin durumun doktorluk. Vereceğimiz hiçbir tavsiye yaramaz. İki günde bir uyumak hiç normal değil. Belli ki insomnia hastalığın var. (Belki de başka bir hastalık) En kısa zamanda bir doktora görün.

Uyurken aklınızı kurcalayan,yatarken uykularını kaçıran birtakım düşünceler,psikolojikman sizi etkileyen bir durum veyahut düşünce olup onu düşünürken uyuyamıyor olabilir misin ?.Mesela film izleyerek uyuyabilirsiniz , Sakin durağan bir film olabilir.Ya da yattığınız yerden aklınızı meşgul edecek bir eylemde bulunabilirsiniz.Ben yatarken her zaman dizi/film izlerim alışkanlık oldu diyebilirim Şu sıralar Ozark adlı diziyi izliyorum onu izlerken yatıyorum veya Studio Ghibli yapımı filmler seyrediyorum ve o renkli dünyaya dalarken stresim sıkıntım kalmıyor ve çok güzel yatıyorum

Hiç uyuyamıyorum, iki günde bir uyuyabiliyorum anca. O da 4 saati geçmiyor. Bunu nasıl düzeltebilirim? Zaman geçmiyor.
Bir gün sabahlayin gun içinde hiç uyumayin uyku duzeninizi ayarlamak istediginiz saatte yatin ertesi gunde benzer saatlerde gene uykunuz gelir ve duzen kurmuş olursunuz. 🙂

Geri
Yukarı