Uyku nasıl düzene sokulur?

h4yrettinx

Hectopat
Abilerim, ablalarım; başlıkta da gördüğünüz gibi uyku düzenim çok bozuk, nasıl düzeltebilirim? Sabah 5'den önce uyuyamıyorum. Akşam da 16:00, 17:00 civarında kalkıyorum. Bu durumdan bende rahatsız olsam da bunu bile bile düzeltemiyorum. 1 gün hiç uyumayıp gece 11'de 12'de yatmayı denedim ama olmadı. 1 gün uykusuz kalmama rağmen yine uyuyamadım. Gece 11 ya da 12 de yatmama rağmen 3'de kalkıp yine sabah 6'ya kadar uyuyamadım. Galiba alıştığım için uyuyamadım. Malum okullarda kapalı olduğundan 2 aydır uyku düzenim bu şekilde.
Gerçekten kötü bir şey resmen çöp oluyor günler. Gece zaman su gibi akıp geçiyor. Saat gece 1, sanki 5 dakika sonra 3 olmuş. 5 dakika sonra saat 5 derken böyle böyle gidiyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uğraşma kardeşim. 33 yaşındayım. Düzelmiyor o düzen. Bir ara uyku ilacı aldım düzeldi ama oda cinsel isteksizlik yaptı. Fiziksel efor sarf etmeden, işin gücün yoksa şafak sökmeden beyin o melatonini salgılamıyor.
Belgeseller de vardır ya gece avlanan hayvanlar. Biz o tip insanların genetiklerinin miraslarıyız sanırım.
Spor yap.

MatraX33 abimin dediklerine pek katılmıyorum uykunu düzene sokmak istiyorsan kendini de düzene sok mesela yine 5'te yat bugün ama öğle 12 de kalk sonraki gün 3 de yat 10 da kalk zorla kendini zaten normalden az uyursan uykun gelir Slow bir müzik aç sözsüz olsun ney vs. kitap oku yarım saat. Rahatlarsın uyumadan önce

Geri
Yukarı