Uyku nasıl engellenir?

BLCK_HCKR

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Yarın sabah biyoloji sınavım var ve doğru düzgün çalışamadım, geç saatlere doğru uyku çöküyor uyuyakalıyorum, kahve falan kesmiyor beni. En etkili yol nedir arkadaşlar?

Yarın sabah biyoloji sınavım var ve doğru düzgün çalışamadım, geç saatlere doğru uyku çöküyor uyuyakalıyorum, kahve falan kesmiyor beni. En etkili yol nedir arkadaşlar?
Yüzünü baya bi yıka(Sınavda işime yaramıştı yoksa uyuyacaktım), Enerji içeceği felan iç.

Uykusuz çalışman verimini düşürecektir. Ama yinede tavsiye istiyorsan sıcak bir cismi (fazla sıcak olmasına gerek yok) vücuduna dokundurtursan uykun kalmaz.

Kahve kesmeyini de ilk defa görüyorum.

Bir video da görmüştüm sanırsam 1 dakika boyunca tavana bakarsak uykumuz açılıyormuş. Ne kadar doğru emin değilim.
Ben de varım. Kahve asla kesmez. Bir ara 2 bardak kahve içtim hiç işe yaramadı. Tabii kalp hastalığğım olduğu için doktorum artık izin vermiyor içmeme.

Kahve bir yere kadar keser. Bir yerden sonra uykun gelse de kahve içsen de bünye aşırı uyku ihtiyacı ağır basar ve uyursun. Bir de yaşın genç alışık olmadığın uykusuzlukları kaldıracak yaşta değilsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı