Uyku nasıl giderilir?

evrN

Hectopat
Arkadaşlar önceden çok yaptığım bir eylemdi ancak şu an akşam 8 de bile kalksam sabah 7'de enerjim kalmıyor ve okulum 9'da başlıyor.
Benim bugün okula uyamadan gitmem lazım hem uyku düzenimi düzeltmem için.
Uykumu nasıl götürtürüm eskiden çok yapıyordum. Şu an vücut uykusuz kalıyor neden olduğunu anlamadım. Stresden vb büyük ihtimal.
Kısaca nasıl uykuyu götürürüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kafein tüketerek ve sıkılmayacağınız bir oyun oynayarak. Belki film, dizi vs. ile.

Uykunu kaçırmak için kahve içebilirsin, veya film filan izleyebilirsin kendini oyalayacak şeyler yaparsan uykun kaçar ama uyumak istiyorsan ne kadar yorgun olursan ol uykun ne kadar gelirse gelsin uyuma gece uyumaya bak 1 2 gün böyle yaparsan otomatikman gece uyumak isticeksin.

Uykunu kaçırmak için kahve içebilirsin, veya film filan izleyebilirsin kendini oyalayacak şeyler yaparsan uykun kaçar ama uyumak istiyorsan ne kadar yorgun olursan ol uykun ne kadar gelirse gelsin uyuma gece uyumaya bak 1 2 gün böyle yaparsan otomatikman gece uyumak isticeksin.
Öyle yapıcam 4 gündür şöyle oluyor ben bilgisayardan youtube izliyorum sonra sıkılıyorum yatağa geçip telefon bakıyorum o arada dalıyorum.
Kahve felen içiiym bu gün uyumamam lazım.

Sağlam hikayeli bir aksiyon oyunu oynayarak yaparsın bunu. Benim vücudum kafeine saçma sapan bir direnç gösterdiği için kahve, kola ya da başka şeyler etki etmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öyle yapıcam 4 gündür şöyle oluyor ben bilgisayardan youtube izliyorum sonra sıkılıyorum yatağa geçip telefon bakıyorum o arada dalıyorum.
Kahve felen içiiym bu gün uyumamam lazım.
canın sıkıldığı için uyuyorsun :D kendini bir şeylerle oyalamanı öneririm kanka yoksa bozuk plak gibi tekrarlar durursun :D oyun'larla aran iyi ise oyun oynamanı tavsiye ederim. müzik dinle film izle kitap oku ne bileyim hiç bilemedin sessiz sakince odanı temizle toparla temizlik yap :D burda zaman vakit geçirip uyumaman sosyal medyada dolaş yapabileceğin o kadar fazla aktivite var ki bunları kendin düşünüp hangisini yapacağını kendin karar vermen senin için daha önemli olur

Rüzgar yemek uykumu anında açıyor.

Aynı şey konu sahibi için de geçerliyse balkona çıkmak veya saç kurutma makinesini soğuk moda alıp yüzüne hava vurdurmak hatta bu işlemi yüzünü yıkadıktan sonra yapmak sinüzit olmamak şartıyla denenebilir.

Geri
Yukarı