Uyku nasıl giderilir?

Arkadaşlar önceden çok yaptığım bir eylemdi ancak şu an akşam 8 de bile kalksam sabah 7'de enerjim kalmıyor ve okulum 9'da başlıyor.
Benim bugün okula uyamadan gitmem lazım hem uyku düzenimi düzeltmem için.
Uykumu nasıl götürtürüm eskiden çok yapıyordum. Şu an vücut uykusuz kalıyor neden olduğunu anlamadım. Stresden vb büyük ihtimal.
Kısaca nasıl uykuyu götürürüm.

Ekrana bakarsan uyumazsın bu kadar basit

Kafein yoksunluğu 4-5 günde geçer, ciddi maddelerle kıyaslanmamalı.
Yeditepe Üniversitesi'nin söylemi

Kafein Tüketimi Neden Zararlı?
Önemli bir uyarıcı olan kafeinin, uykusuzluğa, baş ağrısına, konsantrasyon bozukluğuna, kalp atımı ve kan basıncında artışa, mide sorunlarına neden olduğu, kemik sağlığını olumsuz etkilediği ve diüretik ( idrar söktürücü) etki yaptığı bildirilmektedir.

Yeditepe Üniversitesi'nin söylemi

Kafein Tüketimi Neden Zararlı?
Önemli bir uyarıcı olan kafeinin, uykusuzluğa, baş ağrısına, konsantrasyon bozukluğuna, kalp atımı ve kan basıncında artışa, mide sorunlarına neden olduğu, kemik sağlığını olumsuz etkilediği ve diüretik ( idrar söktürücü) etki yaptığı bildirilmektedir.
Ben kafein zararsız mı dedim? Yasa dışı uyarıcılar gibi kalıcı bağımlılık yapmaz dedim.

Yatakta olunca istersen 10 bardak kahve içmiş ol yine de uyuyorsun ben her akşam en az 3 bardak kahve içiyorum( özel bi sebebi yok tadını seviyorum sadece) ama yine de erken uyuyorum dün gece bi lol oyniyim dedim gece 5 e kadar uyanık kaldım beni durduran da uykumun gelmesi değildi belim falan ağrımıştı yani 2-3 bardak kahve içsen seni rahatlıkla sabaha kadar götürür

Geri
Yukarı