Uykudayken Sese Karşı Olan Hassasiyetim Ve Bana Yarattığı Sorunlar

Makaleler
20
Yer
Nordschleife
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese selam. Uzun zamandır uyku düzenim yerinde değil. Okuldan sonra ve akşam olmak üzere iki kere uyuyorum. Bu süreler boyunca ışıktan ve sesten çok etkileniyorum. En küçük gürültü ve ışık bile uyanmama sebep oluyor. Odama siyah ışık geçirmeyen bir perde aldım. Kapıya ses geçirmesin diye silikon çektim. Ancak genede yeterli olmuyor. Sesten ve ışıktan nefret ediyorum ve sinir oluyorum. Okuldan geldikten sonra bazen misafirler oluyorlar ve gürültü yapıyorlar. Bağıra bağıra konuşuyorlar. Sessiz olmaları konusunda rica ediyorum. Kabul etmelerine rağmen aynı ses tonuyla konuşmaya devam ediyorlar. Olmadı tabak çanak sesi odamda darbeli matkap etkisi yapıyor. Bu konu yüzünden birçok misafir ile ve aile bireylerimle birçok kez kavga ettim. Artık öyle bir noktaya geldi ki bazı insanları evden kovdum. Artık kombinin sesinden, sifon sesinden, perde çekme sesinden, musluktan akan su sesinden, tabak çanak sesinden nefret eder oldum. Bu sesleri duyup uyanırsam çok sinir oluyorum. Kendimi zor tutuyorum. Bu durumdan bıktım. Sesi tamamen engellememi sağlayacak ve uykumu bölmeyecek bir şey ya da yöntem biliyor musunuz? Ne yapacağımı bilmiyorum.

Ben de sesten ve ışıktan çok rahatsız oluyorum. Perdelerim koyu kahverengi. Gündüz bile karanlık oluyor odam. Odanın her yeri, tavan hariç, yumurta viyolleri ile kaplı. Kapı da tabii. Yumurta viyollerinden önce çok rahatsız ediyordu dış sesler. %90 oranında kesti diyebilirim.

Kulak tıkaçlarını denediniz mi?
Bunun için kulak içi tıkaçlar var onlardan kullanmayı deneyin.

Kulakta iken rahatsızlık veriyor mu? Uykudayken rahatına düşkün bir insanım. İki kişilik yatakta tek kişi yatarım ve en az üç yastık ile yatarım. Sağa yada sola doğru yatarken kulaklarıma rahatsızlık verir mi?

Kulakta iken rahatsızlık veriyor mu? Uykudayken rahatına düşkün bir insanım. İki kişilik yatakta tek kişi yatarım ve en az üç yastık ile yatarım. Sağa yada sola doğru yatarken kulaklarıma rahatsızlık verir mi?
1-10₺ arasına bulunabiliyor, kendim kullanmadım ancak almak için boş vakit ve eczane arıyorum. Denemekte fayda var, belki dönemin icadı olabilir :D

Rahatsızlık oluşturmuyor. Ben özellikle silah atışı yapılırken kulak zarına zarar vermemesi için yapılan tıkaçlardan takıyorum. Gayet rahat ve çok katmanlı sesi tamamen kesiyor.

Rahatsızlık oluşturmuyor. Ben özellikle silah atışı yapılırken kulak zarına zarar vermemesi için yapılan tıkaçlardan takıyorum. Gayet rahat ve çok katmanlı sesi tamamen kesiyor.

Bi ara bakacağım. Gına geldi artık. Önerileriniz için teşekkürler. 😍

Yanımda davul çalsalar uyanmam ama bazen öyle düşük seslere uyanıyorum ki. Yurtta iki kişi kalıyoruz odada. Geçtiğimiz günlerde gecenin bir yarısı oda arkadaşım kaloriferi kapatmaya kalkmış. Ona uyanmamışım, kaloriferin kolunu çevirmeye başlayınca çıkan çok çok çok ufak o sese uyandım. Yüz yüze bakakaldık. Sonra de gecenin 4'ünde kahkaha atmaya başladık. Yurtta yaşamaya başla alışırsın seslere.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı