Rehber Uyumsuz sistemlerde Windows Insider Programını açın!

Yüklendi bir sorun olmadı ama aklımda bir soru var. 25151.100 sürümüne sekmeler özelliği eklenebilir mi?
Windows 11 Insider Preview Dev 25151.1000 sürümüne explorer tabs özelliği eklendi ve muhtemelen siz yükledikten sonra ki yeniden başlatma da etkinleşecektir. Amacınız sadece explorer tabs özelliğini kullanmak içinse Windows 11 22H2 sürümüne geçebilirsiniz ama yeni özellikleri ve güncellemeleri herkesten önce edinmek istiyorsanız Dev kanalı seçebilirsiniz. ReleasePreview kanalı Windows 10 21H2, Windows 11 21H2 ve Windows 11 22H2 için kailte güncellemeleri sağlar ve bu en güvenli kanaldır, Beta kanalı 22H2 ve 22H2 için cumulative güncellemeleri yani kalite güncellemeleri yayınlar. Dev kanalına ise her hafta yeni özelliklere sahip bir Windows 11 derlemesi gelir ve bu derlemeler her ne kadar yeni özellikler barındırsa da sorun ve kararsızlık yaşama ihtimali en yüksek derlemelerdir. Bir oyuncuysanız Dev kanalını önerilmez ama donmaları ve çökmeleri göze alıyorsanız geçebilirsiniz. Son kullanıcı için ReleasePreview ve RTM sürüm çıkmasına yakın Beta kanalı önerilir.

Son düzenleme:
Windows 11 Insider Preview Dev 25151.1000 sürümüne explorer tabs özelliği eklendi ve muhtemelen siz yükledikten sonra ki yeniden başlatma da etkinleşecektir. Amacınız sadece explorer tabs özelliğini kullanmak içinse Windows 11 22H2 sürümüne geçebilirsiniz ama yeni özellikleri ve güncellemeleri herkesten önce edinmek istiyorsanız Dev kanalı seçebilirsiniz. ReleasePreview kanalı Windows 10 21H2, Windows 11 21H2 ve Windows 11 22H2 için kailte güncellemeleri sağlar ve bu en güvenli kanaldır, Beta kanalı 22H2 ve 22H2 için cumulative güncellemeleri yani kalite güncellemeleri yayınlar. Dev kanalına ise her hafta yeni özelliklere sahip bir Windows 11 derlemesi gelir ve bu derlemeler her ne kadar yeni özellikler barındırsa da sorun ve kararsızlık yaşama ihtimali en yüksek sürümlerdir. Bir oyuncuysanız Dev kanalını önerilmez ama donmaları ve çökmeleri göze alıyorsanız geçebilirsiniz. Son kullanıcı için ReleasePreview ve RTM sürüm çıkmasına yakın Beta kanalı önerilir.

Evet ekleyebildim fakat üstteki beyaz kısım rahatsız etti dediğiniz gibi kararsız sürüm ve yavaşlama oldu baya öncesinde ReleasePreview sürümü vardı gayet stabildi. Neyse biraz kullanayım bakalım çok hata verirse sonra önizleme sürümüne geri dönerim Teşekkürler yardımlarınız için.

Hocam dev kanalından çıkıp önizleme sürümüne dönmek istiyorum fakat tıklanmıyor. Bunun çözümü var mı?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-07-01 210100.png
    Ekran görüntüsü 2022-07-01 210100.png
    650,4 KB · Görüntüleme: 21
  • Ekran görüntüsü 2022-07-02 023750.png
    Ekran görüntüsü 2022-07-02 023750.png
    907,1 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:
Evet ekleyebildim fakat üstteki beyaz kısım rahatsız etti dediğiniz gibi kararsız sürüm ve yavaşlama oldu bayağı öncesinde ReleasePreview sürümü vardı gayet stabildi. Neyse biraz kullanayım bakalım çok hata verirse sonra ön izleme sürümüne geri dönerim teşekkürler yardımlarınız için.

Hocam dev kanalından çıkıp ön izleme sürümüne dönmek istiyorum fakat tıklanmıyor. Bunun çözümü var mı?

Windows 11 Insider Preivew geliştirme derlemelerinde ReleasePreivew ya da Beta kanalına geçiş yapamazsınız. Bunun sebebi ise var olan sürüm ya da yüklü sürüm, diğer kanallar da ki yapıların numarasından büyük olduğu için geliştirme derlemelerinde sadece Dev kanalı etkindir.

Ekran görüntüsü 2022-07-02 091010.png

Son düzenleme:
Evet ekleyebildim fakat üstteki beyaz kısım rahatsız etti dediğiniz gibi kararsız sürüm ve yavaşlama oldu baya öncesinde ReleasePreview sürümü vardı gayet stabildi. Neyse biraz kullanayım bakalım çok hata verirse sonra önizleme sürümüne geri dönerim Teşekkürler yardımlarınız için.

Hocam dev kanalından çıkıp önizleme sürümüne dönmek istiyorum fakat tıklanmıyor. Bunun çözümü var mı?
Merhaba konudan alakasız ama görev çubuğuna nasıl hava durumu simgesi koyabildiniz? (Spotify’ın yanındaki simgeden bahsediyorum)

Merhaba konudan alakasız ama görev çubuğuna nasıl hava durumu simgesi koyabildiniz? (Spotify’ın yanındaki simgeden bahsediyorum)
Widgetları açmanız gerekir.

Yine aynı şekilde ön izleme derlemelerini durduramazsınız. Bunu sebebi geliştirme derlemelerini güncel tutmak, timebomb etkisini azaltmak ve kullanılan geliştirme yapısının performans ve kararsızlık sorunları barındırmasından dolayı bu sürümün uzun süre kullanılmasını engellemek içindir. Kayıt defterinden ya da başka yöntemlerle ön izleme derlemelerini durdurursanız, Windows artık güncelleme almaz ve timebomb zamanı geldiğinden Windows kullanım dışı kalır ve başka bir sürüm yüklemeniz gerekir.

Windows 11 Insider Preview 25151.1010 sürümünü 15 Eylül 2022 21:05 tarihine kadar kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:
Widgetları açmanız gerekir.

Yine aynı şekilde ön izleme derlemelerini durduramazsınız. Bunu sebebi geliştirme derlemelerini güncel tutmak, timebomb etkisini azaltmak ve kullanılan geliştirme yapısının performans ve kararsızlık sorunları barındırmasından dolayı bu sürümün uzun süre kullanılmasını engellemek içindir. Kayıt defterinden ya da başka yöntemlerle ön izleme derlemelerini durdurursanız, Windows artık güncelleme almaz ve timebomb zamanı geldiğinden Windows kullanım dışı kalır ve başka bir sürüm yüklemeniz gerekir.

Windows 11 Insider Preview 25151.1010 sürümünü 15 Eylül 2022 21:05 tarihine kadar kullanabilirsiniz.

Widgetlar zaten açık ama sol köşedeki gibi hava durumu var diğer türlü gözükmüyor

Yeni konular

Geri
Yukarı