Uyuyamıyorum

Uyumak istiyorsan ilk önce sıcak bi duş al, kasların gevşeyeceğinden rahatlayacaksın ve uykun da gelicek hâliyle sonrasında ise uyuduğun saatlere dikkat et, uykun yoksa 2 3 lere kadar bekleme, sabaha kadar uyuma ve bir günü uykusuz geçir saat 10 gibi uyuduğunda uzun bi uyku çekiceksin ve bunu düzene oturtman kolay olucak her akşam aynı saatte uykun gelmeye başlicak

Nasıl uyurum veya nasıl hızlı zaman geçiririm?

10 yıldır sıkıntısını çektiğim, çözmeye çalıştığım durum. Ben genelde senaryolar kurarak dalmaya çalıyorum. Ama minimum 1 saatten aşağı uyuyamıyorum. Alkollü vesaire olmak gerekiyor hızlı dalmak için. Tavsiye olarak şunu söyleyebilirim; "ne zaman uyuyacağım", "saat kaç oldu", "ne kadar süredir yataktayım" ve benzeri soruları düşünme. Rahatlamaya bak. Uyku öncesi yemek yememeye çalış. Yatacağın odada gün içerisinde çok fazla vakit geçirme. Bünyen, o odaya girdiğinde uykuya dalması gerektiğini anlasın. Uykun olmadığı zamanlar yatağa uzanma. Uykun kaçtıysa kalk. Bir de aklında bulunsun, eğer ki uykun gelirse zaten bir şekilde uyuyorsun. Kitap okumak inanılmaz yardımcı oluyor bu arada.

Nasıl uyurum veya nasıl hızlı zaman geçiririm?
Laktoz hassasiyetin yoksa normal süt, varsa laktozsuz süt içmeni öneririm. Sütün içindeki triptofan epifiz bezinizden melatonin hormonunun salgılanmasını tetikliyor. Bu da uykunuzu getirecek, rahat uyumanızı sağlayacaktır.

Aynı zamanda alerjiniz ve hassasiyetiniz yoksa papatya çayını öneririm. Kesinlikle gevşettiğini ve uyku getirdiğini söyleyebilirim. Ayrıca ağrılarınız varsa bunları da yatıştıracaktır.

Uykunun geldiğini hissediyor ama yine de uyuyamıyorsan enerjini harcayıp vücudunu yormanı öneririm. Sporla ya da mastürbasyon ile bunu yapabilirsiniz. Erkekler orgazm sonrasında prolaktin hormonu salgılarlar ve bu hormon rahat uyumanızı sağlayacaktır.

Geri
Yukarı